Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët

Shko poshtë

Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët Empty Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 27 Mar 2012 - 5:35

Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët 1285-300x118Po, e keni lexuar drejt. Ata që hanë çokollatë rregullisht kanë tendencë që të peshojnë më pak se sa peshonin më parë. Kujdes: Kjo nuk do të thotë se çokollata duhet të përballet me të qenit një dietë e fortë për të humbur peshë, sidomos nëse ajo nuk është e errët, por me qumësht, lajthi apo bajame.

Çokollata vetëm ndihmon për të mbajtur në formë trupin dhe përshtatjen me peshë të lehtë, në qoftë se ne e hamë, të paktën dy herë në javë.

Ky përfundim ka dalë nga një stuim i kryer nga hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë në San Diego, sipas të cilëve, shtimi i një çokollate në ditë ju ndihmon të humbni peshë.

Sikundër, antioksidantët që ajo përmban, mund t’ju sigurojnë përfitime shëndetësore, duke përfshirë uljen e presionit dhe kolesterolit, pasuar këto më tej, edhe me uljen e peshës.

Në thelb, hulumtuesit besojnë se edhe nëse ajo përmban kalori, çokollata është e pasur me substancat që mund t'ju ndihmojnë të humbni peshë.
e.t/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi