Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

4 posters

Shko poshtë

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Empty Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 27 Mar 2012 - 12:14

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Ricky-martinMë datën 17 maj nuk do të ketë një paradë gay si ato që shpesh bëhen në disa vende të botës dhe as këngëtari i famshëm gay Ricky Martin nuk do të vijë në kryeqytetin shqiptar.

Këtë pohim e konfirmojnë burime zyrtare nga Ambasada Pink dhe organizatat joqeveritare të cilat mbrojnë të drejtat e LGBT në Shqipëri, raporton noa.

Media të ndryshme kishin shkruar më herët se në Tiranë mbërrin më 17 maj, Ricky Martin, madje citohej një komunikatë, që zyrtarë nga organizatat e mësipërme thanë se nuk ekziston.

Ndërkohë organizatat e mësipërme kanë bërë të ditur të shtunën se nuk do të ketë në fakt më datë 17 maj në Tiranë një paradë gay. Ajo që do të ndodhë në atë datë është një manifestim me flamurin simbol të këtyre organizatave LGBT, për të shpalosur kërkesën për respektim të të drejtave të kësaj shtrese sociale.

Disa njerëz kishin aluduar se në Tiranë do të zhvillohej një paradë me gay të zhveshur, duke bërë paralele me disa aktivitete në botë, të publikuara në televizione ku janë shfaqur gay të cilët kanë protestuar për të drejtat e tyre.

Me heret keto dite, tha se më 17 maj homoseksualët shqiptarë, sikurse ndodh në disa vende të tjera botës, do të marshojnë për plotësimin e të drejtave të tyre, duke qenë se kjo datë përkon me Ditën Botërore Kundër Homofobisë.

Në qershor të vitit 2011 vendi ynë ka marrë pjesë për herë të parë në paradën më të madhe të homoseksualëve në Europë, ku është valëvitur edhe flamuri shqiptar. Një grup shqiptarësh, pjesë e komunitetit LGBT, kryesisht të rinj e të reja që jetojnë në Itali, përfaqësuan Shqipërinë në “Europride 2011”, parada më e madhe europiane e homoseksualëve, lesbikeve, transgjinorëve e biseksualëve, e cila u zhvillua në Romë, Itali./NOA/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Empty Re: Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

Mesazh nga Anakonda Wed 28 Mar 2012 - 1:37

sa mire ja paskan bere

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Empty Re: Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

Mesazh nga Arabela Wed 28 Mar 2012 - 5:31

sa veshtire esh per ne si shqiptare ti konceptojme keto gjera,,,gayparade ,,,e paimagjinueshme,,,nejse,,,njerezit gjithnje e me shume drejt shtremberimeve po kerkojne gjejne lumturine,,,dhe ne fund te fundit askush nuk esh i kenaqur,,, Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë 2858271841
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Empty Re: Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

Mesazh nga Emona Wed 28 Mar 2012 - 11:49

Gjynah keq paska met mileti pa pa Ricky'n ! :P

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë Empty Re: Më 17 maj nuk do të ketë paradë gay në Tiranë, as Ricky Martin nuk do të vijë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi