Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne jemi ketu ne Toke per te .... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne jemi ketu ne Toke per te .... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne jemi ketu ne Toke per te ....

3 posters

Shko poshtë

Ne jemi ketu ne Toke per te .... Empty Ne jemi ketu ne Toke per te ....

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 28 Mar 2012 - 8:35

Eshte mengjes heret. Teksa nxiton per te shkuar ne shkolle/pune, te bene pershtypje zhurma e perditshme tipike e mengjesit.
Njerez qe nxitojne per te shkuar ne pune. Te rinj dhe te reja, qe disi te pergjumur, nxitojne per ne shkolle.
Dikush eshte zgjuar heret, ndoshta per te pire kafene ne barin e tij te preferuar. Nena te reja qe nxitojne per te shoqeruar femijet ne kopesht. Ne freskine e mengjesit te duken te gjithe te veshur, te krehur dhe te mbajtur, te gjithe te japin pershtypjen se per ta koha eshte flori.
Shpesh me ndodh te pyes veten, kush jam une, dhe perse jam une pikerisht ajo qe ka pasur fatin te jete ne kete jete?. Pyetja shtrohet e njejte edhe per te tjeret.Te gjithe ne qeniet njerezore, perse jetojme, cila eshte gjeja me e bukur qe presim te ndodh, kush jane endrrat tona ne sirtar?

A mendojme te gjithe ne te njejten menyre.
A e jetojme te gjithe jeten me te njejten ndjenje. Besoj se te gjithe kane objektiva ne jete, kush me shume e kush me pak dhe presin qe koha ti shoqeroje deri ne momentin e realizimit te tyre. .
Ditet ikin shpejt dhe deshirat tona shtohen. Bashke me deshirat edhe ne rritemi.



Mengjeset, pasditet dhe mbremjet per kedo jane te mbushura plot. Tashme e kuptoj se te jetosh eshte privilegj, por e di se te jetosh mire duhet shume pune, vullnet dhe kurajo. Ne ditet tona, jeta eshte bere pak e veshtire. Mundesite per te jetuar, punuar, studjuar jane te shumta por edhe veshtiresite jane po aq.
Por kjo nuk do te thote se jeta nuk eshte e bukur. Do te mjaftonte pak dashuri per gjerat me te thjeshta te natyres dhe cdo gje do te duket me e thjeshte.

Une ndihem me fat qe jam ne kete jete dhe mendoj se motivi i te ekzistences time, jane deshirat e mia te aferta dhe te largeta, eshte familja ime, jane gjerat me te thjeshta dhe me te bukura te jetes time, ato qe me bejne ta perjetoj me mire dhe me qete, privilegjin e te qenurit ne jete.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne jemi ketu ne Toke per te .... Empty Re: Ne jemi ketu ne Toke per te ....

Mesazh nga Anakonda Wed 28 Mar 2012 - 18:49

Per te jetuar,dhe per te realizuar qellimin e jetes.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne jemi ketu ne Toke per te .... Empty Re: Ne jemi ketu ne Toke per te ....

Mesazh nga WebMaster Fri 13 Apr 2012 - 22:17

Per te mesuar edhe per te mbijetuar ate qe zoti na ka dhene mundesine se di nese qellimi i ti ka qene te mbijetojme apo te dim se si te mbijetojme .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne jemi ketu ne Toke per te .... Empty Re: Ne jemi ketu ne Toke per te ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi