Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

3 posters

Shko poshtë

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet Empty Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

Mesazh nga WebMaster Thu 29 Mar 2012 - 7:08

Dashuria e vërtetë dhe e sinqertë mund të ndihmojë në zvogëlimin e dhimbjeve, tregojnë studimet e reja. Ky pohim mund të ndihmojë që të zbulohet se si veprojnë emocionet në regjione të ndryshme të trurit për të larguar ndjeshmërinë e pakëndshme.
Nëse jeni dikush që për ndonjë arsye e duroni dhimbjen dhe shkoni në një ndërhyrje të dhimbshme operative, prania e personit të dashur ose vetëm shikimi i fotografisë, mund të zvogëlojë dukshëm këtë ndjeshmëri të pakëndshme”, thonë autorët e studimit.
Ata kanë analizuar 17 femra të ndryshme, të cilat kanë qenë në lidhje afatgjate. Rezultatet kanë treguar se ato kishin ndjerë më pak dhimbje kur kishin shikuar fotografitë e personave të dashur ose nëse ai personi i kishte mbajtur për dore.
Studiuesit kanë shfrytëzuar rezonancën magnetike për të përcjellë trurin e femrave, derisa ato i janë nënshtruar dhimbjes. Femrat që kishin shikuar fotografitë, kishin ndjerë më pak dhimbje, ndërsa kjo kishte qenë e efektshme në veçanti te ato femra që kishin pasur lidhje afatgjate dhe të qëndrueshme.
“Kjo tregon se sa ndikim të madh mund të ketë personi i dashur te ne”, kanë përfunduar autorët e studimit. /Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet Empty Re: Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

Mesazh nga Vizitor Fri 30 Mar 2012 - 1:27

Po sigurisht qe kjo esht mese e vrtet nse ke nje dashuri te vertet dhe te sinqert sdo mend qe ka dhe me pak dhimbje pasi mbizotron lumturia dhe harmonia ne cift duke mos ju len vend dhimbjeve............
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet Empty Re: Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 0:50

i zvogelon po cte bejsh se dashuria e vertete ekziston vetem ne enderrat e nje vajze qe shpreson te gjej shpirtin e saj binjak

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet Empty Re: Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

Mesazh nga Sasha Tue 10 Apr 2012 - 17:39

i zvogelon,po ku esht ajo dashuri e vertet ku nuk po e kerkojm me then te drejten
Sasha
Sasha
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 261
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2012
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet Empty Re: Dashuria e vërtetë zvogëlon dhimbjet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi