Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës

2 posters

Shko poshtë

Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës Empty Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 1 Apr 2012 - 0:23

Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës F1_01asteroid1333269842Një asteroid me madhësi sa një aeroplan do të “fluturojë” të dielën, më 1 prill në afërsi të Tokës, por nuk ka frikë se ai do të ndeshet me tokën, ka njoftuar Agjencia amerikane për gjithësi NASA.

Asteroidi i quajtur 2012 EG5, i gjerë diku rreth 50 metra, do të fluturojë afër tokës rreth orës 09.35.

"Asteroidi 2012 EG5, në mënyrë të sigurt do të kalojë përballë Tokës më 1 prill”, kanë shkruar në faqen e tyre në Twiter shkencëtarët e Programit për përcjelljen e asteroideve në NASA.

Ky asteroid do t’i afrohet Tokës më së shumti 230.000 kilometra, që është më pak se gjysma e largësisë të Tokës nga orbita e Hënes.

Asteroidi 2012 EG5 është i treti asteroid relativisht i vogël, i cili i afrohet tokës në 7 ditët e fundit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës Empty Re: Një asteroid sa aeroplani do të “fluturojë” sot në “afërsi” të Tokës

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 19:38

ishalla nuk perplaset me planetin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi