Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masteri! Cfare vlere ka sot? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masteri! Cfare vlere ka sot? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masteri! Cfare vlere ka sot?

+2
lolalinda
Emona
6 posters

Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga Emona Sun 15 Apr 2012 - 21:45

Duket sikur Studimi Master po peson nje inflacion. A eshte e vertet se po e humbet vleren dhe qellimin per te cilen eshte krijuar?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga lolalinda Sun 15 Apr 2012 - 23:06

sipas meje ka shume faktore qe Masteri po duket se po peson "inflacion" dhe ata faktore qe ndikojne ne Shqiperi jane krejt te ndryshem nga ata qe hasen ne Europe ... sipas meje problemi (duke lene jashte Shqiperine) qendron tek sistemi i Kartes se Bolonjes .
lolalinda
lolalinda
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 18
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/04/2012
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga Anakonda Sun 15 Apr 2012 - 23:48

po nuk pate masterin besoj se do ta kesh teper te veshtire te gjesh nje vend pune.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga lolalinda Mon 16 Apr 2012 - 0:41

e sinqerta shkruajti:po nuk pate masterin besoj se do ta kesh teper te veshtire te gjesh nje vend pune.
jo nuk mendoj keshtu ne Shqiperi funx po nuk pate mikun do ta kesh teper te veshtire te gjesh pune , kurse persa i perket Masterit ai ka pasur vleren e tij kur aplikohej sistemi i unifikuar , tani me karten e Bolonjes po dalin gjysme profesioniste te diplomuar e qe u duhet te bejne "mastereraaaa" me nivele e nenivele qe te arrijne aty ku deri dje arrije me kryerjen e fakultetit. 432965
lolalinda
lolalinda
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 18
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/04/2012
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga T_o_n_i Mon 16 Apr 2012 - 0:43

jam dakort me cfare tha shijaksia Masteri! Cfare vlere ka sot? 94251
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga Besa Tue 17 Apr 2012 - 9:45

Sistemi i Bolonjes vetem se cka ka veshtiresuar studimet me ate qe kam pare une jo ne aspektin per te studiuar por ne aspektin pas studimeve, qe duhet patjeter te kryen masterin ata qe i ka kapur sitemi i Bolonjes, disa kane kushte per t'a bere e disa jo, ate qe nuk e bejne eshte e kote qe kan perfunduar studimet , prandaj mund te them se duhet te kete vlere masteri ne lidhje me kete lloj studimi.
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga WebMaster Tue 17 Apr 2012 - 10:21

Jam shum Dakort me Shijaksen
Masteri! Cfare vlere ka sot? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Masteri! Cfare vlere ka sot? 30l12rc Pytje & Përgjigje Masteri! Cfare vlere ka sot? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masteri! Cfare vlere ka sot? Empty Re: Masteri! Cfare vlere ka sot?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi