Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të lumturit vendosin më shpejtë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Të lumturit vendosin më shpejtë

Shko poshtë

Të lumturit vendosin më shpejtë Empty Të lumturit vendosin më shpejtë

Mesazh nga WebMaster prej Thu 3 May 2012 - 9:49

Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se njerëzit e lumtur i marrin shumë më shpejtë vendimet e logjikshme.
Ekspertët pranë Universitetit New Hampshire kanë realizuar një hulumtim për të vërtetuar ‘nëse’ dhe ‘sa’ ndikon disponimi në aftësinë e marrjes së vendimeve.
Drejtuesit e studimit kanë manipuluar me disponimin e participantëve duke iu treguar fotografi të këndshme dhe më pas të pakëndshme.
Derisa kanë shikuar fotografitë në ekran janë shfaqur fjalët: “më pëlqen, nuk më pëlqen, mirë, keq, tërheqëse, jotërheqëse…”, ndërsa pjesëmarrësit në studim është dashur që të tregojnë se çfarë emocioni tregon tek ata fotografia e treguar.
Rezultatet kanë treguar se participantët të cilët kanë qenë në disponim më të mirë janë përgjigjur shumë më shpejtë në krahasim me ata që kanë shikuar fotografi negative. /Telegrafi/
Të lumturit vendosin më shpejtë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Të lumturit vendosin më shpejtë 30l12rc Pytje & Përgjigje Të lumturit vendosin më shpejtë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të lumturit vendosin më shpejtë Empty Re: Të lumturit vendosin më shpejtë

Mesazh nga Anakonda prej Sat 5 May 2012 - 17:12

vendosin sepse jan me te afte te vendosin,dhe nuk e kan problem te marrin parasyesh e pasojat.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi