Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!!

2 posters

Shko poshtë

Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!! Empty Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!!

Mesazh nga An0nim Thu 3 May 2012 - 23:05

Edhe pse për disa shkollimi nuk është gjithçka, ndërmjet “shkollës se jetës” dhe bagazhit qe merr nga universiteti ka një ndryshim te madh. Ja 10 shtetet qe kane popujt me te shkulluar.

1. Kanadaja

50% e popullsisë është e diplomuar, ky shtet është mjaft i hapur ndaj studenteve te huaj, një ekologji te zhvilluar, etj. Kanadezet janë mjaft te lumtur.

2. Izraeli

45% e popullsisë se tyre është e shkolluar. Duhet ta keni vene re qe pas ndonjë zbulimi te rëndësishëm ka shpesh emra izraelitësh.

3. Japonia

4. Shtetet e Bashkuara

Edhe pse kontinent mjaft i zhvilluar dhe ka disa nga universitetet me prestigjioze ne bote, Amerika është larg një shkollimi perfekt.

5. Zelanda e Re

6. Koreja e Jugut

7. Norvegjia

8. Anglia

9. Australia

10. Finlanda

Finlanda është një nga shtetet ne te cilin studentet nuk preferojnë te studiojnë drejtësi, shkenca sociale dhe biznes. Këtu preferohet me tepër inxhinieria dhe ndërtimi. (marre nga topito)
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!! Empty Re: Top 10 popujt me te shkolluar ne bote !!!

Mesazh nga Anakonda Sat 5 May 2012 - 17:24

po me vinka cudi qe izraeli qenka ne vend te dyte;kur keto izrelitet per cfare nuk njihen

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi