Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turli vere me bamje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turli vere me bamje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turli vere me bamje

2 posters

Shko poshtë

Turli vere me bamje Empty Turli vere me bamje

Mesazh nga Emona Fri 25 May 2012 - 2:45

Turli vere me bamje 6077076302_00065c8d9e_z

1/2 kg bamje
4 domate te kuqe te pjekura
1 qepe te madhe
3 thelbinj hudhre
pak rrenje xhenxhefili te fresket
buljon mishi ose pule
nje luge embelsire salce speci te kuq djeges (ne mungese te tij 1 luge gjelle salce domateje)
kripe , piper
5-6 luge gjelle vaj ulliri
pak uje

Qepet pritini si per gjelle , hudhren dhe xhenxhefilin grijeni holle dhe vijini ne skuqen ne tave.
Me pas shtoni aty dhe salcen e specit (ose domates) , buljonin e mishit (ose te pules) , pak uje si dhe kripen dhe perzijini.
Bamjet pritini ashtu sic i shihni ne foto , pergjysem.Priteni bamjen momentin e fundit , kjo parandalon qe nga bamja te rrjedhe ai lengu ngjites qe shume prej jush nuk e kane qejf.
Vijini te skuqen ne nje tave tjeter nen zjarr te forte per 3-5 minuta , pasi ky i fundit serish parandalon rrjedhjen e lendes ngjitese nga bamja.
Me tej hidhini bamjet e skuqura ne salcen qe pergatitet me pare (me qepe, hudhra,xhenxhefil etj) , shtojini siper dhe 4 domatet e grira holle dhe piperin dhe lejini te zihen per pak minuta ne zjarr te ulet.

Servireni te ngrohte.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Turli vere me bamje Empty Re: Turli vere me bamje

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 23:43

VDES PER TURLI;mmmmmmmmmmmmm sa e mir qe eshte

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi