Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kompleksi i Unit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kompleksi i Unit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompleksi i Unit

2 posters

Shko poshtë

Kompleksi i Unit Empty Kompleksi i Unit

Mesazh nga An0nim Fri 25 May 2012 - 22:06

Kompleksi i Unit


Uni ne vetvete eshte nje kompleks perfaqesimesh qe perbejne qendren e vetedijes tone.
Ky kompleks i unit ne teresine e tij na ben te dukemi sikur jemi te pajisur me nje vazhdueshmeri dhe identitet te spikatur.
Pra, kompleksi i unit mund te percaktohet si nje permbajtje e vetedijes, njekohesisht si nje kushtezim i saj.

Nuk duhet ngaterruar kurrsesi uni me teresine e psikikes. Uni nuk mund te jete i njejte me teresine e psikikes por vetem me nje kompleks te saj midis gjithe komplekseve te tjera.

Pra, uni duhet dalluar nga qenia, pasi ne vetvete ai eshte nje subjekt i vetedijes, nderkohe qe qenia eshte subjekt i psikikes ne teresi, ku ne te perfshihet edhe e pavetedijshmja.
Aq me teper qe ekzistojne nje numer shume i madh kompleksesh psikike, qe nuk jane te lidhura domosdoshmerisht me unin.


E. Stërmasi
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kompleksi i Unit Empty Re: Kompleksi i Unit

Mesazh nga Anakonda Mon 28 May 2012 - 0:14

sa me zor e kuptova

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi