Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

5 posters

Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Emona Thu 31 May 2012 - 10:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Femrat zvicerane, të cilat martohen me shtetas të huaj, preferojnë në radhë të parë italianët pastaj gjermanët dhe menjëherë pas tyre, kosovarët.

Sipas të dhënave që raporton albinfo, 1045 zvicerane janë martuar me italianë, 913 me gjermanë dhe 525 me kosovarë. Më tutje vijnë francezët me 458 dhe turqit 432.

Këto shifra dalin nga shënimet e Entit Federal për statistikë, në kategorinë për çiftet dynacionale. Të dhënat flasin për vitin 2010 ndërsa ato të vitit 2011 nuk janë publikuar akoma.
Nga ana tjetër, preferencat e meshkujve zviceranë për bashkëshortet e tyre ndryshon shumë nga ajo e femrave.

1 115 zviceranë gjatë vitit 2010 janë martuar me femra gjermane, 548 me braziliane, 464 me italiane , 437 me tailandeze dhe 382 me franceze.

Sipas statistikës gjatë vitit 2010 në Zvicër janë lidhur 15 328 martesa dynacionale. 8 328 martesa i kanë lidhur me gra të nacionaliteteve të huaja burrat zviceranë, ndërsa 7 000 gra zvicerane kanë marrë burra të huaj./Dukagjini.com

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga WebMaster Thu 31 May 2012 - 10:35

Hahaha paska dal mod e re je farewww
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 11:28

Dhe 90 % e martesave jane bere per dokumenta je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Emona Thu 31 May 2012 - 11:32

Jan te bukur maj...ndaj kan pranu me u martu per Dokumenta [QeSh]

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 11:36

Hahahahahahaaaa po pra po je farewww
U martu cuni halles tim me zvicerane dhe kur mbaroi kontrata nuk e leshonte zvicerania mazallah hahahahah e gjeti belaja...po ai eshte yll fare juhjjjjj
Nga me gjasme...ra n'dashni zvicerania me kosovarin hahahahahaa
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Emona Thu 31 May 2012 - 11:57

E cka thash un ...jav lidhin komt Zvicrrankat ketyre Djelmoshve tone.

Edi para disa ditesh e degjova i raste te ngjashem me kete qe the ti...i Djale Kosovar ne moshe 28-30 vjeq u martua me nje te huaj per Dokumenta Mosha diferenc shum e madhe ajo Mbi te 40- ishte ,pas vitesh martes ajo nuk donte ti i'pte divorcin Kosovarit imagjon cka ka hjek deri sa u nda prej saj deri sa kisht shku edhe tek ''Fallgjoret'' per ti qa hallin si me u nda prej asaj te huaj se nuk e lente te bente jeten e tij...jan te bezdishem po tu ngjiten nuk hiqen leht qafe hahaha


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Anakonda Thu 31 May 2012 - 20:30

ju marrshnin te keqe kosovareve se jan rob zoti;he se per interes jan martuar....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Leo_uk Sun 3 Jun 2012 - 10:18

nuk jane te gjithe per dokumenta jo ... kam pare shume kendej qe kur u martuan thoshnin per dokumenta edhe bene kalamqte.. tani kane ngel edhe s'kane nga e levizin bishtin..

nuk ka gje me te poshteruse sesa te martohesh me dike per letra, te nxihet jeta.. kam njohur edhe raste qe i kane grise me pashaporte e me cdo gje vetem qe te binin rehat.

Ka pastaj edhe shume qe jane martuar seriozisht, kane femijet dhe kalojne shume mire. Nuk ka te thote gje fare.

Por, meqe ra llafi, kush do te martohet me mu per letra? Jam i lire te me shfrytezoni, ju jap divorcin kur ta doni.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët! Empty Re: Zviceranet i duan italianët, gjermanët dhe kosovarët!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi