Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive

Shko poshtë

Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive Empty Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive

Mesazh nga Anakonda Fri 22 Jun 2012 - 5:02

"Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive

Audi A2" kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive Mobilx-wide-community

Berlin,
28 tetor 2010 (MIA) - Automjeti elektrik gjerman Audi A2 për shtatë orë
kaloi 600 kilometra pa mbushjen e baterive. Audi A2 shënoi rekord të ri
botëror për distancë të kaluar për elektro-automjete.

"Paraprakisht
automjetet elektrike kanë mundur të kalojnë vetëm 60 ose 70 kilometra,
pa mbushje të baterive. Tani është bërë një hap i madh teknologjik",
theksoi ministri gjerman i Ekonomisë Rajner Bruderlle pas ardhjes së
automobilit, i cili udhëtonte prej Munihut deri në Berlin.

Qëllimi
i Qeverisë në Berlin është që në rrugët e shtetit deri në vitin 2020 të
ketë një milion automjete elektrike. BMW-ja dhe Folksvageni
paralajmëruan automjete elektrike për vitin 2013. Për dallim nga to,
Nisani publikoi se ka filluar me prodhimin serik të automjeteve
elektrike Lif.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi