Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin!

Shko poshtë

Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin! Empty Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin!

Mesazh nga Anakonda Fri 22 Jun 2012 - 5:19

Foshnja para njeh nënën dhe më pas stresin! Bebe2
Stresi te foshnjat fillon nga momenti kur ato lindin, është shenjë për
egzistimin e tyre. Ky sindrom shpeshherë njihet edhe me emrin
“depresioni te foshnjat”.

Ajo që e shtyn foshnjen në këtë gjendje
është ndarrja nga nëna. Nëse në 6muajt e parë nëna qëndron larg
foshnjes, tek ai/ajo do të paraqiten simtome të depresionit.

Depresioni te foshnjat shoqërohet me protestë nga ana e një të posalinduri. Gjatë kësaj periudhe
foshnja vazhdimisht qan, vecanërisht kur vërren se personi afër nuk është nëna e tij/saj.

Depresioni te foshnjat shkakton dëme dhe pasoja serioze në organizëm. Në këtë gjendje foshnja
humb në peshë, gjë që pengon zhvillimin e tij fizik.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi