Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Provimi i lendeve me zgjedhje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Provimi i lendeve me zgjedhje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Provimi i lendeve me zgjedhje

3 posters

Shko poshtë

Provimi i lendeve me zgjedhje Empty Provimi i lendeve me zgjedhje

Mesazh nga Free spirit Fri 29 Jun 2012 - 0:23

neser zhvillohet per te gjithe maturantet provimi i lendeve me zgjedhje.20 mësuesit me te mire te vendit do te hartojnë tezat e provimit me zgjedhje. Ndryshe nga dy te paret, provimi i datës 30 qershor ka specifike te veçante, pasi për çdo lende qe përzgjidhet qofte dhe nga një maturant i vetëm do te hartohet teza me 20 pyetje. Provimi i lendeve me zgjedhje tregon edhe orientimin e maturanteve për profilin e universitetit qe do te ndjeke. Sivjet shumica e maturanteve kane zgjedhur lendet shoqërore. Mes 42 mije maturanteve18% e tyre kane vendosur qe te japin tre provime me zgjedhje, dy shoqërore dhe një shkencor apo anasjelltas. Kjo mundësi tashme e lejuar nga ministria e arsimit është zgjedhur nga nxënësit shume te mire për ti krijuar mundësi vetes qe nëse nuk fitojnë Mjekësinë për shembull te arrijnë piket e Juridikut. Sipas specialisteve te ministrisë koha e provimit është e njëjte, 3 ore, si për maturantet qe zgjedhin dy lende ashtu dhe ata qe marrin tre. 20 pyetje ka çdo lende ku gjysma janë me alternative dhe pjesa tjetër me zhvillim.
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Provimi i lendeve me zgjedhje Empty Re: Provimi i lendeve me zgjedhje

Mesazh nga Free spirit Fri 29 Jun 2012 - 0:23

i uroj te gjith maturanteve sukseseeeeeeee dhe dalshim sa me mir neser [smile_1]
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Provimi i lendeve me zgjedhje Empty Re: Provimi i lendeve me zgjedhje

Mesazh nga Emona Fri 29 Jun 2012 - 0:24

Pacit fat,e ti dalsh mes miri xhanem... i.l.u

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Provimi i lendeve me zgjedhje Empty Re: Provimi i lendeve me zgjedhje

Mesazh nga Anakonda Mon 2 Jul 2012 - 20:25

paci fat dhe dalshi faqebardh;pupupu jam edhe un vitin tjeter e tmerrshme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Provimi i lendeve me zgjedhje Empty Re: Provimi i lendeve me zgjedhje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi