Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Morali  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Morali  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Morali

2 posters

Shko poshtë

Morali  Empty Morali

Mesazh nga An0nim Mon 2 Jul 2012 - 23:00

Morali sipas shkenctarve
-Në çdo bestytni të mençurit shkojnë pas budallenjeve - tha: Bekoni.

-Bestytnia është poezia e jetës - tha :Getë

-Nuk ka bestytni, se nuk ka lindë nga ndonje nevojë - tha: A.Grafi

-Më trim e më i fortë është ai që lufton kundër padrejtësisë, sesa ai që bën pa drejtësin - tha : Barleti

-Drejtësia është e vërteta në aksion - tha : Zkuberti

-Lehtë është të jesh i mirë ,vështirë është të jesh i drejtë - tha : Hygo

-Ku ka gjyqe , ka edhe drejtësi - tha : Gorki

-E drejta s'mund të jetë kurrë e të dy paleve , ajo i përket vetëm njërës - tha : Eskili


-Sulmuesi nuk është nuk është gjithmonë fajtor, kurse viktima nuk është gjithmonë e pafajshme - tha : Shulci

-Kur diskutoj me vehtën time çdoherë kam të drejtë - tha :Hasheku

-Të mos ishin njerzit e këqinj ,nuk do të ishin gjykatësit e mirë - tha : Dikensi

-Asgjë nuk është ma banale se padrejtësia dhe vuajtja - tha : Cankari

-Nuk mund të jesh i drejtë nëse nuk je i njerëzishëm - tha :Vonenargu

-Kush bën keq është më fatkeq se ai që e peson - tha : Demokriti

-Nëse diçka është e drejtë ,do kryer pa marrë parasysh arsyet e shumta për të hequr dorë nga kryerja e saj - tha : M.Kyri

-Dashuria dhe urrejta ia ndryshojnë fytyrën drejtësisë - tha : Ruso


-Asgjë nuk e lind më shumë dyshimin se kur dimë për një gjë pak - tha : Bekoni

-Dyshimi është mjegull që i mbulon shpesh pamjet e bukura - tha : Ditrih


-Dyshimi është çlodhja e intelektit - tha : Montenji

-As edukimi më i mirë në kët botë nuk të mbron nga pasionet e këqija - tha : Zhidi

-Me edukatën e vet njeriu mundt të ngrihet apo të poshtërohet - tha : Uatsjajana

-Njeriu është krijesa më e shkëlqyeshme ,prandaj edhe edukata duhet ta formojë në tërësin e qenies së tij ,ta përgatisë për jetën e përditshme, të përhershme - tha : Komenski

-çdo njeri i pa edukuar është karrikaturë e vetvetes - tha : Shlegeli

-Kur prindërit janë të edukuar mirë atëhere edhe femijët mund të lindin të edukuar - tha : Getë

-Edukimi i zhvillon aftësitë, por nuk i krijon ato - tha : Volteri

-Njeriu i pa edukuar njihet në çastin kur e nderojnë ,ndërsa i edukuari atëhere kur nuk nderohet - tha : Montenji

-As armiku më i madh nuk mund të sjellë më shumë dëm se edukata ,e cila gjithë jetën merret si foshnjë - tha : Aristoteli

-Dy të parët deputetë të popullit janë nënlokja dhe mësuesi - tha : Hygo.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Morali  Empty Re: Morali

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Jul 2012 - 23:33

inati im kur fillojn te mbarojn tu bo moral e nuk pushojn derisa tu kthesh ndonj fjal;morali te acaron...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi