Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur

2 posters

Shko poshtë

 Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur Empty Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur

Mesazh nga Emona Fri 6 Jul 2012 - 0:37

 Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur Kelvin%20santosNe fakt histori te tilla nuk jane edhe aq te padegjuara duke qene se sipas fjaleve qe kemi degjuar kane ndodhur edhe here tjeter.

Megjithate ne rastin qe do te permendim, puna qendron ndryhse duke qene se me kete jane marre edhe doktoret dhe shtypi. Madje ky ka qene nje lajm mjaft i rendesishem ne shtypin Brazilian; vendi ku ka ndodhur ngjarja.

Nje djale i vogel dy vjecar, ne diten e varrimit te tij, u cua nga arkivoli dhe kerkoi uje per te pire perpara se te shtrihej serish ne arkivol i pajete.

Ne nje ceshtje qe duket pothuajse e pabesueshme per te qene e vertete, ORM deklaroi qe Kelvin Santos, djali i vogel 2 vjecar, ndaloi se marri fryme gjate trajtimit per pneunomi ne nje spital ne Belem, ne pjesen veriore te Brazilit.

Ai u deklarua i vdekur ne oren 19.40 te dites se premte ne mbremje dhe iu dha familjes ne nje qese plastike.

Familja e femijes, eshkaterruar, e moren femijen ne shtepi ku sipas zakonit familjaret e tij u gdhine naten duke e qare vogelushin, me trupin e femijes te shtrire ne nje arkivol te hapur.

Por nje ore perpara funeralit te tij te shtunen, djali u cua nga arkivoli i tij dhe tha: "Babi mund te me japesh uje?"

Babai i djalit te vogel, Antonio Santos tregon: "Te gjithe qe ishin aty filluan te ulerinin. Ne nuk mundeshim tu besonim syve dhe vesheve. Me pas menduam se kishte ndodhur nje mrekulli dhe se djali yne ishte rikthyer ne jete."

"Me pas Kevin u shtri serish ne arkivol ashtu si ishte me pare. Ne nuk mundeshim me ta zgjonim. Ai kishte vdekur serish."

Antonio Santos e coi menjehere djalin e tij ne spitalin Aberlardo Santos ne Belem, ku doktoret e riekzaminuan djalin dhe konfirmuan qe ai nuk ishte asnje shenje jete.

Antonio tha: "Ata me siguruan mua qe djali kishte vdekur vertet dhe nuk me dhane asnje shpjegim per ato cfare ne kishim pare apo degjuar."

Familja e djalit te vogel vendosi qe ta shtynte funeralin edhe nje ore tjeter me shpresen se mos femija zgjihej serish, por kjo gje nuk ndodhi. Ata e varrosen djalin ne oren 17.00 te dites se shtune.

I bindur qe djali i tij ishte nje viktime e ndonje veprimi mjekesor, Santos ka bere nje ankim ne poloci dhe tashme kane filluar hetimet mbi kete ceshtje.

Ai tha: "Pesembedhjete minuta pasi e cuam ate menjehere pas ringjalljes ne spital, ata me thane mua qe ai kishte vdekur dhe me dhane trupin. Ndoshta ata nuk e ekzaminuan ate ashtu si duhet. Njerezit e vdekur nuk cohen ashtu dhe flasin. Une jam i vendosur qe te zbuloj te verteten."

Ne fakt eshte pranuar qe djali ishte cuar ne spital ne nje gjendje kritike dhe ishte deklaruar i vdekur pasi peson nje deshtim kardiak dhe frymemarrje./info/


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur Empty Re: Djali ngrihet ne funeralin e tij, kerkon uje, dhe me pas shtrihet serish i vdekur

Mesazh nga Anakonda Mon 15 Jul 2013 - 19:23

Une mendova se nuk ka jete per mua me keto qe me kane ndodhur koheve te fundit.
Gjyshja ime ka vdekur ne vitin 1992,dhe ne kohen e fundit edhe babai im kishte pesuar aksident,dhe kishte vdekur.kam mbetur vetem me nene dhe motren e martuar.
Kishin filluar disa anomali me mua fillloj qe trupit tim ti vinte era e gjyshes sime te vdekur,pra rrobave te mia.Kete anomali kishte filluar te verente edhe nena dhe motra ime.
Nje nate ne muajin janar verejta se dikush hapi deren e kuzhines,une isha i ulur dhe prisja me padurim qe dera te hapej dhe te shikoj kush hapi deren.Pashe baban tim i cili rrinte para deres dhe me shikonte une u frikesova por kur desha te reagoj ai u zhduk.
Me 4 shkurt kishte qelluar dite e ejte,isha ulur prap ne ate kolltukun ne kuzhin dhe kisha harruar qe ne po ate vend nje muaj me para kisha pare baban tim te vdekur.Isha duke lexuar nje liber dhe dera e kuzhines u hap ne menyre te cuditshme,dera hapej ngadale mu sikur ate naten qe kisha pare baban tim.
Ishte perseri babi im,une u hutova dhe nuk flisja asgje,dhe disi fytyra e nenes time mu paraqit teksa shikoja shpirtin e babait tim te vdekur.Papritmas babi im u zhduk.
E njejta gje ndodhi edhe te ejten qe erdhi,babi im hapi deren dhe mu shfaq.Kete here do ta pyes se cfare do baban tim,pyeta cfare do baba,por ai me shikoi me dhembshuri dhe shkoi.
Te shtunen u kthyem ne shtepi une motra ime dhe nena ime dhe ndjem eren e tymit te cigares puro.Keto cigare i njohem pasi qe babi im i pinte vazhdimisht sa ishte gjalle.Me 25 shkurt une isha ne qytet kur motra ime me thirri qe me tha qe nuk po mund ta marr maman ne telefon dhe se dera e shpis ishte e mbyllur.
Une erdha me vrap per ne shtepi per te pare cfare kishte ndodhur,pame deren e shtepis te mbyllur,une hapa deren me qelesin tim.Si eshte e mundur ta mbyll dikush deren kur vetem une kisha qelsat e shtepis.
Hym brenda dhe pame ne kuzhin qilimat e shprishur u cuditem por me pastaj ndjem parfumin e nenes tone,vajtem ne sallon dhe pame nene tone te vdekur e cila ishte ulur ne karrigen e gjyshes.
Ajo kishte poshte vetes ca gjak,por asgje nuk e spjegoi vdekjen e saj.
Me kurr nuk ndjeva aromen e gjyshes as te mamas time,as babi im nuk u shfaq me te ejteve,ishte e tmerrshme si duket babi im dhe gjyshja nuk kane mundur te pushojn te qete pa e marr edhe nenen time me vete.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi