Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ?

3 posters

Shko poshtë

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Empty A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ?

Mesazh nga Emona Fri 6 Jul 2012 - 0:47

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Binjaket-identik-lidhja-midis-tyre-300x187

Binjaket identik Craig dhe Brenton Gurney besojne se ata kane nje lidhje te vecante ekstra-shqisore.

Binjaket kane ndenjur shume gjate afert qe kur ata ishin femije, ne nje menyre aq te ngushte sa qe mund te ndjejne nese tjetri po perjeton ndonje problem. Ne nje ngjarje, Craig nga 2700 kilometra larg ndjeu se vellai i tij vuante nga nje skuqje e lekures e rrezikshme per jeten, dhe perseri ishte ne dijeni kur ai ndrydhi shpatullen e tij.

Kjo lidhje metafizike e tyre, me vone provoi se ishte shpetimtare per jeten kur Brenton filloi te perjetojedhimbje koke te pashpjegueshme. Duke e bindur vellain e tij te mare pjese ne nje studim qe perfshinte ne skaner MRI, ata u befasuan kur zbuluan se Craig vuante nga nje tumor i rralle mbi bazen e kafkes se tij. “Ne fund te fundit Brenton shpetoi jeten time,” tha ai.

Binjaket identik Craig dhe Brenton Gurney, 38 vjec, ishin te pandashem si femije. Kane jetuar ne te njejten dhome deri ne moshen 22 vjecare si dhe kane luajtur ne te njejtin ekip futbolli qe ne moshen 5 vjecare. Ata madje edhe emrat e bashkeshorteve te tyre i kane njesoj.


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Empty Re: A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ?

Mesazh nga Anakonda Tue 18 Sep 2012 - 4:03

edhe ndoshta;nuk i dihet jeta e bushur me pabesira esht..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Empty Re: A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ?

Mesazh nga mister.albania Sun 7 Oct 2012 - 9:14

Po edhe shume biles do thoja shoket e mi te ngushte jan binjak se keni idene se cfare lidhje psixike kane
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Empty Re: A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi