Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminohet Majlinda People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminohet Majlinda People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eliminohet Majlinda

2 posters

Shko poshtë

Eliminohet Majlinda Empty Eliminohet Majlinda

Mesazh nga Medina Sun 29 Jul 2012 - 0:06

Eliminohet Majlinda Ddddddddddddddddx

Xhuditstja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, e cila përfaqësoi Shqipërinë në Lojërat Olimpike, është eliminuar në 1/8 e finales.
Majlinda e filloi shumë mirë përballjen duke dhënë shpresa se do të kalonte në çerekfinale. Ajo hyri me një motivim të jashtëzakonshëm dhe me agresivitet, që u vërejt që në hapat e parë.

Pasi morën nga një vërejtje për pasivitet, ishte Majlinda ajo që sulmoi. Në tentim për të bërë Ipon dhe për të mbyllur duelin, Majlinda arriti që të bëjë vetëm Waaz-ari, që ia siguroi asaj 10 pikë.

Pejania ishte e pakënaqur me këtë dhe në tentim për të mbyllur duelin, që ishte një hap i gabuar, bëri që xhudistja nga Mauritius të shfrytëzojë rastin dhe të mbyllë sfidën me një Ipon, apo me rezultat 100-10.

Majlinda pasi mësoi se e humbi duelin, ishte e demoralizuar, për shkak se nuk arriti të fitojë ndonjë medalje dhe për shkak se nuk arriti të gëzojë një komb të tërë.

Sidoqoftë, performanca e Majlindës në këtë Olimpiadë është dinjitoze dhe nuk ka asnjë arsye që të jemi të zhgënjyer, pasi ajo mbetet sportistja më virtuoze që ka Shqipëria etnike. Tifozët e saj duhet të ndjehen krenarë me prezantimin që bëri në Londër, duke qenë se xhudistja jonë ka edhe shumë vite karrierë përpara vetes dhe do të dëshmojë kualitetet e saj në vitet e ardhshme.

Eliminohet Majlinda Qqqqqqqqqqqqx

Dueli i parë i xhudistes nga Peja ishte relativisht i lehtë, pasi ajo bëri proces të shkurtër duke deklasuar finlandezen Jaana Sundberg me një teknikë të jashtëzakonshme.

Majlinda e përfundoi luftën e saj me një ‘ipon’, duke bërë që dueli të përfundonte pak para kohe.
Medina
Medina
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Te engjulli im mbrojtes
Postime Postime : 1046
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/09/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Eliminohet Majlinda Empty Re: Eliminohet Majlinda

Mesazh nga Anakonda Tue 9 Oct 2012 - 5:15

Eliminohet Majlinda 94251 Eliminohet Majlinda 94251 Eliminohet Majlinda 94251shum bukur talente po zbulohen kohve tfundit....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi