Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djersitja e bebeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djersitja e bebeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djersitja e bebeve

2 posters

Shko poshtë

Djersitja e bebeve Empty Djersitja e bebeve

Mesazh nga WebMaster Mon 13 Aug 2012 - 1:12

Disa foshnja djersitin më shumë gjatë pjesës më të thellë të ciklit të gjumit, gjatë natës
Djersitja e bebeve AAABebet


Disa foshnja djersitin më shumë gjatë pjesës më të thellë të ciklit të gjumit, gjatë natës.


Për
shkak se foshnjat shpenzojnë më shumë kohë në këtë fazë të thellë të
gjumit, ato kanë më shumë gjasa për t`u djersitur gjatë natës sesa të
rriturit, ose sesa fëmijët më të mëdhenj në moshë.
Përderisa djersitja është shumë e zakonshme, djersitja e tepërt do të mund të thotë se diçka nuk është në rregull.Djersitja
e tepërt mund të jetë një shenjë e sëmundjeve të lindura të zemrës, për
shembull, si dhe infeksioneve të ndryshme dhe Apnea-s së gjumit. (Sepse
foshnja mundohet me aq shumë vështirësi gjatë frymëmarrjes, ai/ajo
zgjohet i djersitur).
Mbinxehja
është një faktor rreziku për sindromën e vdekjes së papritur të miturve
(SIDS – sudden infant death syndrome). Dhoma ku fle foshnja juaj duhet
të jetë e ngrohtë – rreth 16 deri më 21 gradë Celsius – dhe jo e nxehtë.
Vishni foshnjën tuaj në disa shtresa veshjesh, në mënyrë që të jetë komforte gjatë fjetjes edhe pa e mbuluar.Dhe mbani në mend rregullën, nëse ju keni shumë të nxehtë, me siguri që edhe foshnja juaj do ta ketë.Nëse
e mbani shtëpinë tuaj të freskët, dhe foshnja juaj pavarësisht se e
keni veshur hollë, prapë djersitet, atëherë është koha ta vizitoni
mjekun për t`u konsultuar. Lajmonline
Djersitja e bebeve 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Djersitja e bebeve 30l12rc Pytje & Përgjigje Djersitja e bebeve 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djersitja e bebeve Empty Re: Djersitja e bebeve

Mesazh nga Anakonda Thu 4 Oct 2012 - 1:09

Dashka me i pash parasysh qe kur tlind fmit e mi me i pas me shum kujdes

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi