Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

3 posters

Shko poshtë

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë Empty Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

Mesazh nga Emona Fri 24 Aug 2012 - 5:01

Dashuria platonike: forma më sublime e dashurisë. Është dashuria ëndërruese që hyjnizon dhe që e bën dikë epiqëndër të mendimeve tona, e bën orbitën pas të cilës ne sillemi. Ne e dimë se subjektin e adhurimit tonë nuk mund ta kemi kurrë e prapë kultivojmë ndjenja, prapë e dashurojmë me mish e me shpirt. Si mund të dashurohet kaq shumë dikush që është vite drite larg teje, të cilin nuk e kemi prekur dot kurrë?

A është vuajtje të dashurosh dikë të parritshëm?

Dashuria platonike është një formë fiksimi apo një dashuri e sinqertë dhe e pastër, jokushtëzuar nga interesi?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë Empty Re: Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

Mesazh nga T_o_n_i Wed 12 Sep 2012 - 23:58

platonike....e veshtire te thuash si eshte pa e provuar ....por mendoj se eshte me shum fiksim se dashuri
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë Empty Re: Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

Mesazh nga Anakonda Sat 15 Sep 2012 - 1:21

o dashuri zemre;jo platonike se mduket kot...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë Empty Re: Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi