Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

31 gushti, nata e “Hënës së kaltër”

2 posters

Shko poshtë

31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” Empty 31 gushti, nata e “Hënës së kaltër”

Mesazh nga Emona Fri 31 Aug 2012 - 0:42

Është hera e parë që ky fenomen do të “pushtojë” qiellin tonë!

Pritet të jetë një n atë mbresëlënëse dhe këshillohet për të gjithë, por në veçanti të dashuruarit.
31-gushti do jetë nata më spektakolare, pasi atë mbrëmje “Hëna blu” do të “parakalojë” gjithë krenari në qiellin e errët të cilin do at ndriçojë me ngjyrën e saj blu.

31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” Blu-Hena-300x240

Ka fenomen, citon alb-observer.com, ndodh vetëm në atro raste kur sateliti i Tokës, plotëson ciklin e tij –pra dy herë i plotë- dy herë brenda muajit.

Astronomët shprehen se kjo dukuri është mëse normale kur cikli i hënës përsëritet brenda një kohe të shkurtër.
Ata pohojnë gjithashtu se fenomeni do të përsëritet në vitin 2015 gjatë muajve korrik-gusht.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” Empty Re: 31 gushti, nata e “Hënës së kaltër”

Mesazh nga Anakonda Fri 30 May 2014 - 7:24

31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” Images?q=tbn:ANd9GcT8iv6PBuDr63WM5tWcie1FpYMQk6KPgFARNKc3riJq7twYkaE3tXeTjRwB31 gushti, nata e “Hënës së kaltër” Hena_humbet_shkelqimin_plaket_

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi