Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar

2 posters

Shko poshtë

Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar Empty Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar

Mesazh nga LaDescarada Wed 12 Sep 2012 - 2:51

Ndërmjetësi ndërkombëtar që propozoi pavarësinë e Kosovës si zgjidhje për statusin, Martti Ahtisaari, është i kënaqur me përmbylljen e fazës së mbikëqyrjes së pavarësisë së vendit, ndërsa thotë se tani nis faza tjetër, të cilën e përshkruan si një fazë që kërkon angazhim më të madh lokal.

Në një bisedë për “Kohën Ditore”, Ahtisaari nuk hezitoi të shprehet i zhgënjyer me pesë vendet e Bashkimit Evropian që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës - Greqia, Spanja, Rumania, Sllovakia e Qiproja - ndërsa shton se jo vetëm këto vende, por edhe vetë Serbia duhet ta njohin Kosovën shtet, sepse kthim prapa nuk ka.

Ahtisaari pajtohet me konstatimet se ka edhe shumë punë për t’u bërë, posaçërisht në veri të Kosovës, dhe se jo gjithçka është kryer. Por, ai insiston se ndërtimi i shtetit është një proces në vazhdim dhe se e vetëm për katër vjet e gjysmë, prej se është shpallur shtet, Kosova ka arritur shumë - madje më shumë se që është pritur.

Në pyetjrn se ekziston frika se veriu do të jetë një çështje e cila do të sillet në nivelin politik të diskutimeve, që mund të përfshijë edhe ndryshimin apo ndërhyrjen në sovranitetin dhe integritetin territorial, ku përmendet edhe ndarja, Ahtisaari përgjigjet: “Jo, njerëzit duhet ta harrojnë atë gjë rreth kufijve”.

Nuk mendoj se duhet madje edhe të flitet për të tilla gjëra. Kufijtë janë ata që janë dhe Kosova është shteti i pavarur”, ka thënë Ahtisaari. /Telegrafi/

LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar Empty Re: Ahtisaari: Ndryshimi i kufijve duhet harruar

Mesazh nga Anakonda Tue 23 Oct 2012 - 4:03

po pra po se ju ket qef kini......po kot sthon qe thon qe sbohet shqipria me kosovar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi