Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë!

2 posters

Shko poshtë

Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë! Empty Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë!

Mesazh nga T_o_n_i Mon 24 Sep 2012 - 23:47

Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë!


Pothuajse të gjithëve na ka ndodhur që në një periudhë të caktuar të jetës sonë të mos dimë vërtet se çfarë është ajo që ndiejmë për dikë që kemi njohur. Është nevoja për të përmbushur disa nevoja seksuale? Është frika për të mos mbetur vetëm? Është alibija më e mirë për të harruar dikë tjetër? Është një formë egoizmi apo dashuri e vërtetë? Lexo pes
ë shenjat e mëposhtme dhe mëso të dallosh të lartpërmendurat nga dashuria e vërtetë:

E para dhe më e rëndësishmja, dashuron vërtet kur do me vetëmohim, domethënë do për atë dhe jo për vete. E mira e atij është gjithmonë dhe e jotja, lumturia e tij qëndron mbi tënden. Do vërtet kur mendon më parë atë dhe pastaj veten tënde në të mirë të lidhjes tuaj.
Një karakteristikë tjetër është gatishmëria që tregon në ndryshimin e shumë gjërave që e ngacmojnë, ndryshime ose përmirësime sjelljeje që kanë si qëllim afrimin dhe jo largimin e çiftit.
Në qoftë se nuk e do me gjithë shpirt dhe thjesht e ke fiksim nuk bën asnjë ndryshim rrënjësor (të jesh e sigurtë për këtë).
Dashuria e vërtetë njeh dhe falje. Në qoftë se nuk fal, s’e ke dashur kurrë. Nuk bën kurrë asnjë hap pas.
Së fundi, sa durim dhe mirëkuptim demonstron. Vetëm dashuria e vërtetë mund ta bëjë dikë të mirëkuptojë dhe durojë (i duruari i fituari – i thonë një fjale). Lidhjet e shtirura dorëzohen lehtë, nuk i rezistojnë kohës. Zakonisht janë sipërfaqësore, ekzagjiruese, të shpejta, egoiste, kërkuese, presionuese dhe të rrepta.
Çfarë kuptove nga të gjitha këto? Vendos të mirën e tij mbi tënden apo grindesh sa herë që s’kalon e jotja? Bën pas ndonjëherë apo shpërthen pa marrë parasysh ato që mund të pasojnë? Ke ndërmend të ndryshosh ndonjë gjë në karakterin tënd me qëllim që të jetoni sa më paqësisht apo do vazhdosh të jesh viktimë e vetes tënde? Lumturia është në dorën tënde, BESOMË!
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë! Empty Re: Si të dallosh fiksimin nga dashuria e vërtetë!

Mesazh nga Anakonda Tue 25 Sep 2012 - 5:07

Shum tem e bukur edhe interesante,sidomos per ato persona qe mendojn se kan gjetur dashurin e vertet kur ne te vertet mund te ket qen thjesht 1 fiksim i momentit
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi