Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetërespekti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetërespekti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetërespekti

4 posters

Shko poshtë

Vetërespekti Empty Vetërespekti

Mesazh nga Emona Tue 25 Sep 2012 - 3:45

Një është qëllimi: TË BËHEMI TË LUMTUR! Dhe këtu ka disa kurthe të fshehura në të cilat shpesh herë biemi dhe humbasim objektivin. Pse? Sepse e bazojmë lumturinë tonë te të tjerët, mendojmë se ajo varet nga ata. Por, në fund gjithçka varet vetëm nga ne, nga raporti që kemi me veten tonë.

Të qenurit njeri i lumtur nuk është çështje e lehtë por as dhe aq e vështirë sa mund të mendojmë:
Që të jesh i lumtur, pikë së pari duhet të dish se çfarë kërkon. Mos u nxito të thuash: “e di shumë mirë se ç’dua!” Shumë mendojnë se e dinë, por realiteti i përgënjeshtron mjerisht. Çështja është se duhet të dish se çfarë është ajo që të bën të ndihesh mirë me veten tënde! Ajo që nuk të shqetëson, nuk të presionon, nuk të imponon, nuk…, nuk…, nuk…
Njeriu e respekton veten vetëm kur është i sinqertë me atë. Nuk e tallë, nuk i zbukuron gjërat. Foli hapur, pra, pa doreza!
Të jesh i vetëvarur. Kur je me dikë duhet të dish arsyet se pse je me atë. Nuk kapesh pas të tjerëve, as rron nën hijen e tyre, thjesht mëson të bashkë-ekzistosh me ata – MOS E HARRO KURRË KËTË!
Mos e ndëshko veten kur nuk ia del mbanë në gjithçka. Të jesh krenar për atë që je, dhe të kesh vetëdije se deri ku mund të ecësh. Në jetë ka gjëra që arrihen dhe të tjera që nuk arrihen. Të dytat janë më të rëndësishme t’i dish sepse për ato mundohesh dhe zhgënjehesh që nuk i arrite dot. Mëso të kesh kufijë në jetë. Mos i lejo ambiciet që të të mbizotërojnë apo të tjetërsojnë karakterin tënd, por as të mos lëvizësh nga vendi. Zgjohu, mëso, lufto për ëndrrat e tua – dhe mos u dëshpëro nëse nuk i realizon dot të gjitha.
Çdo gjë që bën duhet të ketë një arsye. Mos mbi-analizo çdo gjë që nuk shkoi ashtu siç deshe. As mos e fajëso veten, përmirësoje atje ku ka mangësi, pa e përçëmuar.
Të kujdesesh dhe duash veten nuk është egoizëm! Përkundrazi të bën njeri më të vetëdijshëm e të përgjegjshëm.
Trego vetë-respekt. Mos lejo askënd të vendos për ty, dëgjo këshilla, por vendimin përfundimtar merre vetë TI. Mësohu të jesh i përgjegjshëm, mos u dorëzo në vështirësinë e parë që mund të hasësh. Rreziko se vetëm kështu do arrish të dallosh të mirën nga e keqja dhe të lehtën nga e vështira./Albstroka/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetërespekti Empty Re: Vetërespekti

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 25 Sep 2012 - 4:08

Nqs nuk ke respekt per veten ne rradhe te pare, sdo mundesh te repsektosh kend tj kurre.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetërespekti Empty Re: Vetërespekti

Mesazh nga T_o_n_i Tue 25 Sep 2012 - 4:09

Єямєℓiиdå shkruajti:Nqs nuk ke respekt per veten ne rradhe te pare, sdo mundesh te repsektosh kend tj kurre.

te njejten do thoja edhe une
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetërespekti Empty Re: Vetërespekti

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 18:28

Nese nuk mendon se je dikushi ne ket jete...edhe nese nuk ke respekt per veten tende qoft nga pamja apo nga sjellja..dije se askush nuk ka per te trespektuar ashtu sic duhet...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetërespekti Empty Re: Vetërespekti

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi