Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E sëmura me kancer lind katërnjakë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E sëmura me kancer lind katërnjakë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E sëmura me kancer lind katërnjakë

2 posters

Shko poshtë

E sëmura me kancer lind katërnjakë Empty E sëmura me kancer lind katërnjakë

Mesazh nga Emona Tue 9 Oct 2012 - 5:54

E sëmura me kancer lind katërnjakë F1_05-kurio-11349437738 Kur Ashley dhe Andy Adams, dy 23-vjeçar nga Kolorado mësuan se prisnin katërnjakë, u befasuan dhe u gëzuan njëkohësisht.

Megjithatë, jeta e tyre u trondit shumë shpejt, kur në muajin e pestë të shtatzënisë, e reja mësoi se disa çrregullime që ajo po përjetonte nuk ishin normale për gjendjen në të cilën ishte, por shkaktoheshin nga një kancer i avancuar në gjëndrën e saj tiroidale.

”Ditën që mësova lajmin, mbaj mend vetëm që telefonova shokun tim më të mirë, Joe dhe nisa të qaja pa pushim. Kisha frikë se do të humbja gruan time dhe do të mbetesha, në këtë moshë, baba i vetëm i katër fëmijëve”, deklaroi Andy, gjatë një rrëfimi për një program në një televizion amerikan.

Në gjendjen në të cilën ndodhej 23-vjeçarja, siç raporton TCH, normalisht duhet të realizonte një ndërhyrje të menjëhershme, pasuar nga një “bombardim” me kimioterapi, por mjekët vendosën kundër kësaj zgjidhje, pasi do të vendoste në rrezik jetën e fëmijëve.

Zgjedhja bëhej edhe më e vështirë nga fakti se çifti prej dy vitesh kurohej për probleme steriliteti dhe ishte i vetëdijshëm që mund të mos kishte kurrë më fëmijë.

Si rrjedhojë, çifti bëri zgjedhjen e vështirë që të mbante fëmijët deri në datën më të hershme, në të cilën nëna mund t’i nënshtrohej një operacioni për lindjen e parakohshme të tyre, diçka që ndodhi pak pasi ajo kaloi muajin e shtatë të shtatzënisë.

Ndonëse nënpeshë, të katërt fëmijët, një djalë dhe tre motra, lindën në shëndet të plotë pas ndërhyrjes cezariane, ndërsa Ashley, praktikisht u transportua menjëherë nga pjesa e lindjeve, në repartin e onkologjisë së spitalit.

Katër muaj më pas, një mjek i dha lajmin e gëzuar se do të mund të shihte fëmijët e saj të rriteshin, pasi ishte shëruar tërësisht nga kanceri, pavarësisht probabilitetit të kundërt në nisjen e kimioterapisë.

Nga ana e saj, e reja u shpreh se pasi la pas këtë kalvar vuajtjesh, ka ndërmend të shijojë jetën, pa menduar për të pasur shtatzëni tjetër. Me katër fëmijë për të rritur, pa dyshim që nuk mund të fajësohet për këtë.E sëmura me kancer lind katërnjakë 05_kurio_2E sëmura me kancer lind katërnjakë 05_kurio_3

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E sëmura me kancer lind katërnjakë Empty Re: E sëmura me kancer lind katërnjakë

Mesazh nga Anakonda Wed 10 Oct 2012 - 2:51

Ti rrojn me jet te gjat bebushat...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi