Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?

2 posters

Shko poshtë

Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë? Empty Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?

Mesazh nga kasperi Fri 16 Nov 2012 - 2:09

Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cilat janë disa nga shenjat, si tek meshkujt po ashtu edhe tek femrat, që i bëjnë të mendojnë se kanë gjetur gjysmën e zemrës me të cilën do ta kalojnë pjesën e mbetur të jetës së tyre?

Për femrat rëndësi ka që partneri i zgjedhur, të cilin edhe e konsiderojnë si partner ideal, të ju pëlqejë miqve dhe familjes. Me tej, femrat kërkojnë një mashkull i cli ju ofron stabilitet emocional, i cili i tërheq dhe ua bën jetën më të lumtur.

Për dallim nga femrat, për meshkujt rëndësi ka tërheqja dhe pajtueshmëria seksuale, derisa partnerja e përsosur për ta do të jetë ajo femër e cila i bën të lumtur dhe kujdeset mirë për ta.

"Në lidhje kryesorja dhe më e rëndësishmja është empatia përkatësisht liria që me partnerin të ndani brengat dhe çastet e lumtura. Njerëzit nganjëherë mendojnë shumë apo tepër se çfarë do të thotë partneri, apo partnerja e duhur duke mos u kënaqur në lidhje", thekson ekspertja për lidhje Helen Croydon.

Shenjat që fermave ju tregojnë se kanë gjetur "të përsosurin":
1. Di si ta bëjë të lumtur dhe i ofron siguri emocionale.
2. Miqtë dhe familja tek ai shohin atë që edhe ju e shihni.
3. Botën ia bën më interesante.
4. Ndajnë të njëjta prioritete në jetë si për shembull duan, apo nuk duan fëmijë.

Shenjat që meshkujve ju tregojnë se kanë gjetur "të përsosurën":
1. E tërheq në mënyrë fizike dhe pajtohen për gjithçka.
2. E dashuron aq shumë sa që nuk dëshiron asnjë tjetër.
3. Ajo di si to bëjë të lumtur dhe i ofron siguri emocionale.
4. Ndajnë të njëjtat prioritete dhe kujdeset mirë për të.
kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë? Empty Re: Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 20:58

interesante ajo per femrat se per meshkujt qenka e nderlikume
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi