Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës

2 posters

Shko poshtë

Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës Empty Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës

Mesazh nga T_o_n_i Mon 19 Nov 2012 - 2:35

Hulumtuesit kanë vërtetuar se më shumë se dymbëdhjetë materie që gjenden në lëvoren e mollës frenojnë rritjen e qelizave të kancerit të gjirit, mëlçisë dhe të zorrës së trashë.
Thënia “një mollë në ditë dhe nuk ke nevojë për mjek” ekziston me një arsye, sepse kjo pemë përmban materie të dobishme dhe ushqyese për organizmin e njeriut.

Për efektin shërues të mollës njerëzit kanë ditur qysh moti, e pema që sipas legjendës ka ardhur nga parajsa, mes tjerash është edhe simbol i ripërtëritjes. Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës.

Sipas mjekëve gjermanë, mollët dhe lëngu i mollës nxitin mekanizmin biologjik me të cilin gjatë procesit të fermentimit krijohen substanca antikancerogjene. Nëse konsumojmë vetëm dy molla brenda ditës kemi bërë shumë për shëndetin tonë. Pos se është e pasur me ujë, molla përmban edhe karbohidrate, proteina dietale, vitamina C, A, E, B1, B2, B6, si dhe beto karotinë, pastaj mineralet – kalium, kalcium, fosfor, magnez dhe hekur.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës Empty Re: Përbërësit më të shëndetshëm gjenden në lëvoren e mollës

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Nov 2012 - 5:13

epoo prandaj i haj mollet me gjith levore nuk jam hutu si haj moll me levore

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi