Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë

2 posters

Shko poshtë

Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë Empty Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë

Mesazh nga Emona Fri 23 Nov 2012 - 7:28

Është përuruar ditën e sotme monumenti kushtuar patriotit Hasan Prishtina. Me këtë rast ishte e pranishme edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila vlerësoi kontributin e jashtëzakonshëm të demokratit Hasan Prishtna për ta bërë Shqipërinë shtet të pavarur të Europës.

Në fjalën e saj, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga vlerësoi rolin e patriotit Hasan Prishtinës për lirinë dhe pavarësinë e atdheut.
“Sot në 100 vjetorin kam nderin të përuroj shtatoren e atdhetarit, ideologut dhe organizatorit të kryengritjeve për liri dhe pavarësinë e vendit, këtij burrë shteti, ministri e kryeministri, që e donte përparimin e popullit, që e dha pasurinë për shkollën shqipe, që jetoi në veprimtari për ta bërë vendin shtet dhe popull të lirë të Europës”, – tha Jahjaga.

Ndërkohë, kryeministri Berisha theksoi se vepra e Hasan Prishtinës është e pashlyer në historinë e vendit, pasi ai mbetet arkitekti i Shqipërisë etnike, i pavarësisë së Shqipërisë, që shkriu jetën e tij për bashkimin e trojeve shqiptare, për pavarësinë e Shqipërisë dhe për dinjitetin e shqiptarëve.
Monumenti i patriotit Hasan Prishtina është vendosur në lulishten tek Muzeu Historik Kombëtar.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë Empty Re: Përurohet monumenti kushtuar Hasan Prishtinës, Berisha: Mbetet arkitekti i pavarësisë

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Nov 2012 - 23:36

shum bukur kjo po qe esht vlersim per dike

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi