Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

+6
EMI
Єямєℓiиdå
Ariel
Arian 123
Xhan
WebMaster
10 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 6:14

First topic message reminder :

Duke ven re disa diskutime ne forum me erdhi ne mendje te hapja temen edhe te diskutonim pak pse duhet ti dallojme fshataret nga qytetar per faktin qe fshatari perdor bujqesin edhe din te eci me jeten me mire se qytetari ..Apo qytetari qe nuk din si te perdori lekun.

Ju si mendoni duhen gjukuar per keto lloj gjerash apo ka motive te tjera
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 11:00

Amon se i kam ne pallat.
E shkrujta nji rast po e prisha se ishte rast unik je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga EMI Tue 27 Nov 2012 - 11:10

Ariel shkruajti:Amon se i kam ne pallat.
E shkrujta nji rast po e prisha se ishte rast unik je farewww
mome, e keqja te ne eshte se nuk ka diferenc Katunari me Qytetarin, bashkjetojne ne te njetin amabient...vetem lek te kene..edhe pse smeren vesh fare...
amon mi gru po ku te gjemojne ty, gjith naret komshi i ke..??


Edituar për herë të fundit nga EMI në Tue 27 Nov 2012 - 11:24, edituar 1 herë gjithsej
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Malsori Tue 27 Nov 2012 - 11:14

Te jesh Fshatar duhet te kujdesesh per Bagetin

Te jesh Qytetar duhet ta blesh Djathin e qumshtin e Fshatarit
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 11:19

Malsori shkruajti:Te jesh Fshatar duhet te kujdesesh per Bagetin

Te jesh Qytetar duhet ta blesh Djathin e qumshtin e Fshatarit

Ja ky shoku qeka realist. Problemi nuk eshte ke fshati apo qyteti pasi te dyja jan te lidhura problemi eshte ke tabute shoqerore dhe zhvillimit shoqeror. Se ka fshatare qe perdorin laptop ne vende te huaja dhe dine me shume se qytetari. Problemi eshte qe nqs i jep nji laptop nanjonit nga Puka psh, ai fillon te shan dhe fillon dhe citon Kuranin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Malsori Tue 27 Nov 2012 - 11:32

pse fshatari edhe nese din te perdor leptop prap se prap fshatar

qytetari i shkret i mvarur nga fshatari
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 11:38

Me vje keq. Fshatari qe perdor laptop dmth qe e ka mendjen e hapur per c'do mundesi dhe nuk eshte i kufizuar sipas traditave shekullore mesjetare.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 18:49

mu m pelqen tjem qytetare edhe nfakt jam goc qyteti;;;per shum arsye
ne rradh te par njerezit nga qyteti jan shum tpersekutuar edhe njerzit i shohin gjith perbuzje e gjith inat...ne rradh te dyt marrim shembullin e studenteve ose nx ne shkoll tmesme qe perbuzen te gjoret edhe mesuesit i shohin me inat....preferoj me mir qytetin se nfshat ske ku me jetu...edhe larg qoft se imagjinoj veten tu bo punet nfshat sic bejn fshataret...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga SpOrTiStI Tue 27 Nov 2012 - 23:19

ilirziu shkruajti:
Malsori shkruajti:Te jesh Fshatar duhet te kujdesesh per Bagetin

Te jesh Qytetar duhet ta blesh Djathin e qumshtin e Fshatarit

Ja ky shoku qeka realist. Problemi nuk eshte ke fshati apo qyteti pasi te dyja jan te lidhura problemi eshte ke tabute shoqerore dhe zhvillimit shoqeror. Se ka fshatare qe perdorin laptop ne vende te huaja dhe dine me shume se qytetari. Problemi eshte qe nqs i jep nji laptop nanjonit nga Puka psh, ai fillon te shan dhe fillon dhe citon Kuranin.

Shum paragjykus ti shoku juhjjjjj

Ne radh te par jemi njerez si fashataret si qyttetaret ...

E dyta ti ke dit pa perdoresh kte laptopin ?? se ndoshta kur ndo nje fshatar e ka pas ne shpi ti e shikoje neper dyqane e te esht dyk Tv me ngjyra juhjjjjj

Ke njerez qe jan nga fshatratt dhe jan shum her me te zgjuar dhe me te kulturuar se nje qytetar dhe kte e them me prova sepse kam par e kam njohur shum veta juhjjjjj
SpOrTiStI
SpOrTiStI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 151
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/06/2012
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Wed 28 Nov 2012 - 0:55

ilirziu shkruajti:
Malsori shkruajti:Te jesh Fshatar duhet te kujdesesh per Bagetin

Te jesh Qytetar duhet ta blesh Djathin e qumshtin e Fshatarit

Ja
ky shoku qeka realist. Problemi nuk eshte ke fshati apo qyteti pasi te
dyja jan te lidhura problemi eshte ke tabute shoqerore dhe zhvillimit
shoqeror. Se ka fshatare qe perdorin laptop ne vende te huaja dhe dine
me shume se qytetari. Problemi eshte qe nqs i jep nji laptop nanjonit
nga Puka psh, ai fillon te shan dhe fillon dhe citon Kuranin.

Aman po ta morim ne nje ane tjeter ilirziu me gjej ti mua nje qytetar qe mundet te perballoj jeten me mire se fshatari ose me thuaj ti mua se qytetari ne momentin e krizes nuk din se si te reagoj edhe jetoj kur gjithmon ankohen kurse fshatari thot hajt mo te jemi shendosh vet . Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 3666372071
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Wed 28 Nov 2012 - 3:45

SpOrTiStI shkruajti:
Shum paragjykus ti shoku Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 3189159776Un nuk jam paragjykus, jam realist edhe kam pershtypjen se nuk i ke lexu se ca eshte shkrujt ne keto faqet e para te kesaj temes.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga SpOrTiStI Thu 29 Nov 2012 - 4:01

ilirziu shkruajti:Fakti qe vetem un dhe Ariel dhe Klea komentojme ne ket teme tregon qe shumica nuk ka maturitet per te bere muhabet ne lidhje me temat qe konsiderohen si tabu ne Shqipri.

Ja te vij ky Sportisti tani dhe te na thot ca gjera te vlefshme ne lidhje me Vloren dhe Ismail Qemalin.

Mos harro qe ky burri qe ke permendur ti prejardhjen nga fshati Kanin e Vlores e ka prejardhjen sishte qytetar por ishte fshatar dhe rezultoj se ishe mjaft i zgjuar dhe me shum dije e horizont te hapur ...

Lexova dhe postimet e tua me perpara e kuptoj ku do te dalesh, po te shikosh realitetin ne shqiperi nuk ndryshon asgje nga ajo qe ke then , esht e vertet qe ne vendin ton cdo kush behet pronar ne pronen e tjetrit me an te forces dhe dhunes fizike , ku ne kto raste harrohet ligji sepse e vendos dhuna fizike ligjin , e jo ligjet e shtetit qe duhej te ishin me funksional dhe ti jepte cdo kujt ate qe i takon jo ti ndaj nje te nenes e nje te babas...Qytetarit i esht dhen nje avantazh sepse se di ca esht lopata se di ca esht bariu se di cdo te thot stallet me bagti se di cdo te thot te punosh token etj.. Mbartin nje kltur disi me te zhvilluar se nje fshatar (Mendoj ne kte rast ) fshataret quhen te mbrapambetur per arsyen se jan ne fshat dhe mundsia e tyre e vetme per te ber dicka esht te punojen token te merren me bagti etj. Mirpo mos te harrojem se dhe fshati esht nje ndihem per qytetarin per kosnumin e bulmetit prodhimet e tij i dergon ne qytet .... Tjetar te shikojm pak nga te dyja anet si nga ana negative dhe ajo pozitive , pozitiviteti qytetarit esht se mund te ndjek nje shkoll me te rregullt sepse ja plotson kushtet qyteti i tij ndersa ne fshat ekziston shum pak duke e dit se si kryhet mesimi neper fshatra kam qen ne shum fshatra dhe kam par dhe shkollat ne fshat kan nje far ndryshimi me shkollat e qytetit meqen se dhe shkollat e qytetit sot po kthehen ne nje bordello te gjall , nderkoh qe ne fshatra disa shkolla i gjen dhe pa dyer e dirtare fare ... Une e di shum mir se cbehet sepse kam par vet dhe kam qen deshmimtar i ktyre ndodhive ku perodret dhuna fizike nga nje person per te marr ate qe sitakon por kte se ben vetem nje fashatar kte e ben dhe nje qytetar dhe ktu ska shum dallim nga qytetari ne fshatar.. Mos te harrojm qe kemi qen nje popull i izoluar totalisht per 50vite me radh komunizmi por qe ne ate koh ka qen cdo gje ne vendin e vet dhe kto qe ndodhin sot nuk ndodhnin ne ate koh , demokarica na erdhi si bum pasi 99% e popllsis se dinte se cdo te thoshte demokraci ku ti te ishe i lir te beje cte doje e te levizje si doje pasi ishin mesuar gjith ato vite nen urdher te diktatures komuniste , dhe ndodhi ajo qe ndodhi me kalimin e viteve sic kemi qen vet prezent dhe i kemi par , por jo gjithmon i hidhet fai nje fshatari te paditur apo nje qutetari te ditur ne te tilla raste qeveria luan nje rol te rendsishme sidomos ne pronsit e qytetarve nese do kishim nje qeverisje te mirfillte nje qeveri qe kerkon te respektohen te gjitha ligjet sdo ndodhnin kaq shum gjera sac kan ndodh , Kur te vjen tjetri e te ze pronen ne bacen tende dhe ti nese kerkon ta largosh ne menyr ligjore kjo gje thuajse esht e pamundur pasi ligji ne te tilla raste e mbyll nje sy e nje vesh duke marr nje rryshfet te mir parash nga pala tjeter dhe ja kalon pronen atij qe i jep rryshfet sa do qe ti e ke me dokumenta te rregullta ..Pra ndodh ajo qe ndodh sot ku kemi te bejem me korrupsoj me degjenerim njerzor dhe smund te besh dot sot nje dallim midis fshatar-qytetar pasi pothajse kan shkuar ne te njetin nivel te dyja palet ku cdo gje behet ne baz te lekut e jo ne baz te ligjeve . Nese do kishe ligjet sic i ka gjith evropa sdo mund te te vinte tjetri ne pronen tende e te ngrinte pallate 5 kac pa leje pa gje prej gjeje por mjafton qe gjeti vend e ngriti pallat nderkoh qe ligjet tona flen gjum perball ktyre fenomeneve ku asnje her nuk funksionon dhe ska per te funksionuar sic duhet pergjer sa korrupsioni te jet ne mest ku cdo gje esht e lidhur ne baz te interesit ....
SpOrTiStI
SpOrTiStI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 151
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/06/2012
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Thu 29 Nov 2012 - 5:33

Sportisto me ka pelqy shum ajo qe ke shkrujt ketu siper.

Me bohet qefi qe ke ardh ketu me bo nai muhabet te hajrit.

Sic a thash dhe me siper te gjitha keto qe ke permend dhe i gjith ky realitet ne Shqipri do rregullohet me kalimin e kohes dmth me ket brezin qe lind sot. Brezi i tyre mund ta rregulloje i cik dhe nuk do i hedhi plerat nga pallati dhe nuk do presi peme ne mes te qytetit dhe nuk do vjedhi ndertesa pa leje.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga SpOrTiStI Thu 29 Nov 2012 - 13:31

ilirziu shkruajti:Sportisto me ka pelqy shum ajo qe ke shkrujt ketu siper.

Me bohet qefi qe ke ardh ketu me bo nai muhabet te hajrit.

Sic a thash dhe me siper te gjitha keto qe ke permend dhe i gjith ky realitet ne Shqipri do rregullohet me kalimin e kohes dmth me ket brezin qe lind sot. Brezi i tyre mund ta rregulloje i cik dhe nuk do i hedhi plerat nga pallati dhe nuk do presi peme ne mes te qytetit dhe nuk do vjedhi ndertesa pa leje.

Per kte jemi ne form per te diskutuar e per te shkmbyer dhe ndo nje ide ...

Do rregullohet por mbase mbase ne brezin e niperve tan se dhe ky brez qe esht tani sic e kan nis asgje sduket ne terezi.
SpOrTiStI
SpOrTiStI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 151
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/06/2012
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Besa Sun 2 Dec 2012 - 10:43

Secili qytetar mund te kete ardhur nga ndonje fshat,,, por me e keqja e qytetarit eshte se per t'a treguar veten qytetar flet turqisht sepse "qytetaret" konsiderohen te tille te pakten po shkruaj per vendin ku jetoj une... Turp... Vetem se te tregosh veten qytetar flet ne gjuhen qe 500 vite ke qendruar nen pushtimin e tyre ....
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. - Faqe 2 Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi