Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën

Shko poshtë

Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Empty Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 6:40

Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Largea_3506903_n1354031037Promovohet përmbledhja me këngë patriotike, “Histori në këngë”

Kalorësit
e nisur nga Mitrovica për të marrë pjesë në festimet e 100 vjetorit të
Pavarësisë pas tre ditësh mbërrijnë në Tiranë. Takojnë kryebashkiakun
Lulzim Basha dhe marrin rrugën për në Vlorë.
28 nëntori duhet t’i gjejë në sheshin e flamurit.
Ndërkohë që atmosfera festive në kryeqytet ka vazhduar në rrugën "Murat Toptani".
Këngët patriotike Bashkia e Tiranës i ka përmbledhur në një CD për të trashëguar ndër breza krijimet më të bukura popullore.
Pavarësia
nuk erdhi si dhuratë apo si një moment i zakonshëm. Shqiptarët kanë
luftuar me qindra vjet, kanë derdhur shumë gjak, kanë vuajtur shumë.
Gjyshërit, stërgjyshërit tanë kanë përjetuar një kalvar vuajtjesh e
stërmundimesh dhe janë përballur me armiq të mëdhenj dhe të fortë.
Midis shumë gjërave të tjera, ajo që u jepte forcë, krahë, kudo ku
ndodheshin, në sheshet e qyteteve, në shtëpitë e tyre, në dasma e në
luftë dhe këto ishin këngët patriotike dhe nga këto këngë patriotike, ne
marrim disa prej motove tona kryesore, si ajo “Poshtë përçarja, rroftë
bashkimi! Sot do të nisë shpërndarja dhe unë uroj që për 101-vjetor,
vitin tjetër, shumë prej këtyre këngëve të mos jenë thjesht në CD por të
jenë në buzët e rinisë patriotike të Tiranës” - u shpreh Kreu i
Bashkisë Lulzim Basha.
Albumi histori në këngë 1912-2012 me 36
krijime, një pjesë e të cilave të panjohura më parë është dhurata që
Bashkia e Tiranës i ka bërë të rinjve për këtë 100 vjetor Pavarësi.
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Kaloresit-tirane
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Kaloresit-tirane1
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Kaloresit-tirane2
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Kaloresit-tirane3
Kalorësit nga Mitrovica mbërrijnë në Tiranë, takohen me Bashën  Kaloresit-tirane4
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi