Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Civilzimi i Tepert. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Civilzimi i Tepert. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Civilzimi i Tepert.

4 posters

Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 10:08

Ne shqiperi flitet shum neper forume per civilizmin e tepert sidomos nga ana e femrave un dua te flas ne pergjesi edhe pyetja im lind ..

A eshte civilizmi i Tepert dem per Rinine Shqipetare
.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Re: Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:12

Teme tjeter interesante.

E ke kap veten ti Klea.

Civilizimi i teper nuk eshte asnjihere dem. Sjell vetem zhvillim shoqeror dhe ekonomik. Per kete arsye te gjithe ata femije qe lindin sot ne Shqiperi do jen me mentalitet shume te ndryshem sesa keta qe jemi sot. Brezi i tyre do e beje Shqiperine me moderne.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Re: Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 27 Nov 2012 - 10:14

Eshte i demshem normal qe po. Nuk e vleresojne familjen, dashurine, martesen etj.

Nuk po them qe civilizimi i tepert eshte keq, ama duhet me karar e jo kshu si ja kan nis....
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Re: Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 10:17

Mos ngaterroni civilizimin me degjenerimin.
Civilizimi vetem te mira sjell.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Re: Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 19:00

Civilizimi është vazhdim i zhvillimit teknik e jo shpirtëror, siç është teoria e Darwinit vazhdim i zhvillimit biologjik e jo human. Civilizimi paraqet zhvillimin e forcave potencialisht të dhëna që në paraardhësit tanë shtazorë. Ai, në të vërtetë, është vazhdim i elementeve natyrore, mekanike, pra të pavetëdijshme e të pakuptim të ekzistencës sonë. Aq sa ai vetvetiu s’është as i mirë, as i keq. Njeriu detyrohet të krijojë civilizimin sikur detyrohet të marrë frymë a ushqim. Ai është shprehje e domosdoshmërisë sonë, e palirisë, sikur që, anasjelltas, kultura është ndjenjë e vazhdueshme e zgjedhjes, manifestim i lirisë njerëzore.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Civilzimi i Tepert. Empty Re: Civilzimi i Tepert.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi