Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi nga Malsori People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Poezi nga Malsori

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:16

Pse

Pse nuk dashurova tjeter
po ty te zgjodha
Se ti nuk sheh fare
sa shum u lodha
Pse nuk me tregon
qka don te me thuash
pse kshtu me mundon
apo te vjen mir me mua te luash
pse me thirre kur nuk me ke dashur
apo deshe qe une nga ti te jem i varur
pse me ike nuk me tregove
kete zemer e lendove
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:18

Per ty

Nëse flasin keq për TY...
se ti ke faj,mos u mërzit e dashur,
se unë para tyre do të dale do tu them:
...edhe une kam faj...

Nese ndihesh e vetmuar
me krahet e pellumbit fluturo
dhe puthe henen për mua
asgje tjeter mos i trego ...

deri sot
se ndoshta neser ose një dite
atje me ty do jem dhe une
bardhe,zi, terr a drite
s'prish punë te dua shumë!
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:28

klea love Forum


O forum forum i bukur
po na bene te lumtur
disa Tema te bukura shume
poston ti e postoj unë
kemi vajza e quna fantastik
pa na pershendet asnje nuk ik
disa i njohim e disa jo
une jom ky ti je ajo
ska rendesi po su njofem sot
do te nihemi neser ose ne mot
me rendesi jemi një gjak
shkruajm nuk merzitemi aspak
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga WebMaster prej Fri 28 Dec 2012 - 9:33

Bravo Malsori me verte te bukura per zotin shyqyr e prisnim nje poet ne forum se e kemi edhe nje munden te jen edhe ma shum po ju falenderoj nga zemra qe i sjellni edhe ne forumin tone krijimet e tuaja
Poezi nga Malsori 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Poezi nga Malsori 30l12rc Pytje & Përgjigje Poezi nga Malsori 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:35

flm Klealove kom knaqesin qe gjindem ne mesin tuaj
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:42

poezia

Ne rreshta pa mbarim shkruaj jeten
ne oret e vona shkruaj te verteten
poezit e mia qe jan te pa lexuara
futem aty brenda cdo gje per te kujtuar

Ne jeten plot poezi jam futur
aty ndihem me i lumtur
me pelqen ne rreshta te jetoj
se e di aty askend se pengoj

Me pelqen te zhdukem ne poezin time
te ruaj aty gjitha kujtimet
ti shkruaj ato ne vargje poezi
me ore te tera te kujtoj vetem ty

Nuk mbaroj se shkruari poezit e mia
aty me pelqen te rri ku i kam deshirat
te shkruaj ne oret e vona pa mbarim
ne rreshta te zhdukem per qefin tim .
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:57

Goca


Te je e bukur, por aka rendesi
bukurin tende e shiqon qdo njeri
ndoshta je e zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe një budalla

Je e bukur ndoshta edhe e pasur je
parate sot i ke neser si ke
Je e bukur ma lendove zemren time
se them je engjell me del Katile
Te jesh i sinqert është fatkeqsi
ne kete bote nuk njihet drejtesi
Ty me te dashurue është gje e bukur
ndoshta kom fat e behem i lumtur
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 10:02

Hedhe nje shikim

Ka me ardh një Dit,
Ski qare pa me prit
Ka me ardh ni Kohë
qe ski me than më jo

Gjaku te qarkullon ne Trup,
Maje veten ruju mos u Tut,
Jeta eshte per te tan
mos u ban e keqe gjithëqka me than

Njerz me punue ma pak
me u dasht mu ba rahat
Si u nis ne Fillim,
Kshtu dot shkon deri ne Perfundim,

Kur po mendoj fell e ma Fell,
po mke duket vetja si ne Shpell,
për gjithe qka njeriu po mendo
qka kom ndegjue me lexu nuk po sho
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 13:27

Eja ti

sonte gjumi nuk
po me mer,loti
ne faqe po me
rrjedh,sa shum
sonte jam merzit,
sa larg teje jam
o * Shpirt*

te dua te pres
pa ty nuk vdes
ne yjet e nates ty
te pershedes.

nese ti nuk je fati
im plaga ne zemer
do te jet e thell
sa nje det
nuk je ajo qe
harrohesh leht===
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 13:37

I Hutuar

Me thone se jom i hutuar
se mendoj shum ne dashuri
me thon qe jom i hutuar
se ndjej mall te shkruaj poezi

thon i hutuar jom une
se shume besoj tek ti
se te dashuroj pa hile
nuk e quaj kete huti po Q`menduri
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sat 29 Dec 2012 - 1:47

Rruga e humbur

Mjegullat me erdhi ne sy,
sytë më janë verbuar
,me duket se jame ne qiell,
e preki qiellin
edhe ketu qenka heshtje
vetem nje ere e ftoft
edhe retë të vetmuara,
gjithekund rbraztirë e pafund,
i vetmuar jamë nuk di katë shkojë.
Cila rrugë më qon në drejtim të mir,
jam në udhëkryq
i humbur e i hutuar qëndrojë
dua të jemë ai që isha,
dua të dalë nga kjo vetemi,
dua të gjejë rugën e humbur.
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sat 29 Dec 2012 - 2:08

Puthja
U puthëm një herë pa prit
desha edhe heren e dyt
por ti fillove me ik
per se dyti ishte deshtim
mendova nuk eshte fund por fillim

Një puthje e thatë ate nat
me mbeten buzet that
nuk futa gjum ne sy
pse nuk te fola per dashuri

Se besoj se beme mekat
Ne u puthëm se u dashuruam
se besova qe ste shoh me kurr
ma theve zemren ma bere gur
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga fioll prej Sat 29 Dec 2012 - 3:38

Poezi te bukura ju lumt brava
fioll
fioll
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 352
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2012
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 1:28

per ty

Nuk mundem ta besoj
them nuk është e vertete
tani nuk jam vetja ime
se ti qe me lumturove
ti qe me tjetersove
tani me vrave zemren
tani me ndrydhe shpirtin

Kur te lexosh keto vargje
dua te mendosh për mua
dhe thelle ne shpirtin tend
do ta ndiesh qe te dua

O Zot sa shumë do doja
ne shpirtin tim te te mbaj
te te shtrengoj fort
te te them rri me mua
te me puthesh lehte
dhe te me thuash te dua

Jo vetem te me thuash
dua qe ta ndiesh
dua te jem si me pare
dua te me besh kurr për te mos qar
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 1:33

Mos u kthe

shiko zemren si me është nxi
dhe pyetem si po jetoj
pergjigja është e veshtire
dite nate per ty po mendoj

skam nevoje për ngushllime
se ato nuk i pranoj
jeto me ate qe e deshte
per mua mos mendo

shikoma lotin ne sy
tradhtare vetes i thuaj
shikoma fytyren si kam mbete
dhe atehere kupto apo vuaj

nga lotet e mi te pa ndal
une i nxorra shum fjalë
fjalen me te rende qe meritove
ku je ti qe me tradhtove

enderro tash një njeri
qe po vdes për një dashuri
mos mendo se ky eshte shi
dhe kupto se ata jane lotet e mi

mendo se jeta pa ty
po me duket e kotë
kam mbet i vetmuar
pa askand ne kete bote

kur po me pyesin pse vuaj
pergjigjen zemra e jep
eeh dashura me la te vetmuar
si një femij i lidhur ne djep ...
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 1:37

Pendimi

Koheve te fundit paske Ndrryshuar
Qka ka ndodhur me Ty Nuk e di
Nuk je ajo qe te kom Dashuruar
Tani sillesh si Tjeter Njeri,
Her Humbesh, e Her Lajmrohesh,
Si diku nuk ke deshir te takohesh
Nese Do Qe Te Largohesh
duhet nje here te pendohesh
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 1:41

Dy fjal

Jon dy fjalë të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë qka ndi unë për ty ,
dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
thon se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
me dy fjalë mund ta shkatrosh nje Dashuri
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 1:44

Vetem ti

tash me nuk me shkruan
as une me ste shkruaj
por kjo sdo te thotë
se për ty me nuk vuaj...

jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj e mendoj për ty
por une spo e kupton perse...
nuk po sillesh sikur dje

dije se kjo jetë pa ty
për mua qenka e kotë
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne ketë botë

për fund te pershendes
kudo qe te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga fioll prej Sun 30 Dec 2012 - 7:31

Bukur te gjitha poezit
fioll
fioll
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 352
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2012
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 10:35

te lutem
Te lutem qe te kthehesh
po nuk pranove mundi me shkoj kotë
por kam nje dhembje qe se duroj dotë

Nje dhimbje qe me shkaterron
nuk ka doktor qe e sheron
ti je mjeku me i mir ne kete botë
por nuk u ktheve do te mbytem me lot

Nuk mund ti them askujt se qfar kam ne zemer
nuk mund te them se nuk dua nje femer
Nuk mund te them se ne zemer nje zjarr me djeg
lutja ime ishte me madhe se nje det
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 10:41

vetem ti

Gjithë gezimin qe solle ne zemren time,
për çdo enderr qe bërë pjes e jetes time.
Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi,
ishe zeri im kur doja te flisja me ty

ishe pran syve te mi por nuk munda te shoh.
kur jom pran teje me ban te flururoj
per ta prek me duart e mia edhe qiellin,
drita ne erresire qe ndriqoj dashurine
zemra yte është një vend me i bukuri i jetes time
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 30 Dec 2012 - 10:44

2012

Pranver e Verë me Kaluan,
edhe per mua askush nuk po Shkruan,
Ket poezi qe jom tu Shkrue
Mundeni te gjith me lexue

shpesh une po mbetem pa gjum
ty ne enderr po te shoh shumë
nese nuk ma kthen kete leter
une them se ke gjet nje tjeter

jeten duhet per ta jetuar
nje jet pa ty eshte e pa besuar
edhte shum leht per ta shkatrruar
por e dhimbshme per ta kujtuar
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 4 Jan 2013 - 7:18

Telefoni

Telefoni im po hesht
kot pres ti nuk therret
une s'kam faj pse nuk cingeron
pse me thua don te me takon

je duke mesuar s'ke pas koh
dikur do te shkoj mos me kerko
por atehere do te jete vone

Jam e ulur këtu ne shkall
po shkruaj kete leter te bardhe
Kur pra do te kthehesh ti vall
Me mirë te binte termeti
sesa te egzistonte gurbeti
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 4 Jan 2013 - 7:28

Mendohu


Ka me ardh një Dit,
Ski qare pa me prit
Ka me ardh ni Kohë
qe nuk do te me thuash jo

Gjaku te qarkullon ne Trup,
Maje veten ruju mos u Tut,
Jeta eshte per te tan
mos u ban e keqe gjitheqka mem than

Njerz me punue ma pak
me u dasht mu ba rahat
Si u nis ne Fillim,
Kshtu dot shkon deri ne Perfundim,

jom vetem po behem fer
po me duket vetja si ne Shpell,
për gjithe qka njeriu po mendo
mos thuaj qka ke shkruar nuk po shoh
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Neta E prej Fri 4 Jan 2013 - 12:06

Te pergezoj Malsor,poezit jane shume te bukura
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sat 5 Jan 2013 - 10:59

Sot

Sot ne mengjes u zgjova
Ne pun u nisa me shkue
rruges diqka mu kujtue
Xhan nje poezi me ja shkrue

Sot e kom filluar
Neser kom per ta mbaruar
xhan e din qe se kom harruar
neser behu gati per ta lexuar
nuk eshte edhe shum serioze
ka aty me shum humor
se xhan ashtu deshiron
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Xhan prej Sat 5 Jan 2013 - 11:20

Malsori shkruajti:Sot

Sot ne mengjes u zgjova
Ne pun u nisa me shkue
rruges diqka mu kujtue
Xhan nje poezi me ja shkrue

Sot e kom filluar
Neser kom per ta mbaruar
xhan e din qe se kom harruar
neser behu gati per ta lexuar
nuk eshte edhe shum serioze
ka aty me shum humor
se xhan ashtu deshiron

Malsori te lutem se sonte e perfundon se ti e din qe me pelqejn poezit tuja .
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 6 Jan 2013 - 11:50

Kosovë me pret se po vi

Ç'do kujtim Për Ty Kosovë Zemren po Vret,
kur po kujtoj ditet e rinis po dridhem si termet
Ato rreze dielli qe po ngrohin token
kur jom ne Kosov me duket e kom boten

Sa i Vetmuar pa Ty Kosove Jam.
te Pata ne Zemër, Tash me nuk te kom
Sikur gjethet ne vjesht bjen
lulzon nje tjeter vendin ma zen

Po buzeqeshi nga dhimbja per ty
hape deren se une po vi
Mos mi Shiko Lotet Ne Sy
Mos Me Thuaj Asgje Tjeter
Se nuk kom atdhe tjeter

Mos ma vraj shikimin Tim
Mos me thuani fjalet pa Kuptim
Mos me largoni me Shpejtesi
ma shum se 4 javë nuk do rri

Se shum Unë Kam Vujt Per Ty !!
Mos mendo se kom mbarue
se ne qdo cep te zemres me ke mua
Mos mendoni se dua kot
se per Kosoven nuk qaj me lot
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 6 Jan 2013 - 22:45

Te kom larg
Te komë larg por prap te dua
nuk me pergjigjesh pse me ke harruar
ku gabova qe tash nuk me don
ndoshta ke gjetur nje tjeter
qe me shume te dashuron

Ne mendje te kom vetem ty
Ne zemren time vetem ti ke vend
nese me don si dikur mos me harro
gjeje pak kom per mua mu lajmero

shikimin ty ta hodha ,por mu dridh dora
pak me shikove dhe befas me leshove
ku eshte zeri yt qe nuk me flet
ku je humbur qe spo mundem me te gjetMalsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Tue 8 Jan 2013 - 0:26

Poezi te bukura shume
Me pelqyen se jane te dala nga nje shpirt i permalluar.
Malsor na knaqe mor cun
Dhe dukesh qe je dhe shume i dashuruar juhjjjjjPoezi nga Malsori 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Tue 8 Jan 2013 - 21:33

ARIEL

Sot hyra ne Forum ne mengjes
desha te gjitheve te ju pershendes
Rubriken e poezive e kom shfletue
Ariel nje poezi te shkurt paska shkrue

Ma mir do te ishte mos me shkrua
zemra ime menjehere u dashurua
ku mund te rri mos te them te Dua
ne shpirt vaujtjet me mu shtua

Ariel me ata sy kur me shiqon
me ate buzeqeshje po me tranon
une ne syt e tu jom dashuru
dit e nate jom tu mendu

Me pa durim te pres me te pa
je e bukur syt nuk po muj me ti nda
kom me te ardhur nje dit mas shpine
me ti mbyll syt me doren time
te pyes te veshi kënd po simpatizon
te rrenqethet trupi e nuk me tregon

Zgjate doren e preke kete zemer
nuk ke me permendur tjeter emer
rrahjet e zemres bukur do ti dallon
do ta shofesh se kjo zemer te don

me ndodh doren me ta shtrengue
asnjehere nuk kie me fol me mue
bënë nje gabim me thua nuk me don
Ma keq se Kanceri ma ban hihihi hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Wed 9 Jan 2013 - 5:20

hihihi hihihi hihihi sa kom qesh me kte t'fundit hahahahaha

O Malsor mor djal flori
Me kto vargje pesh me cove
Me ke prek bash n'zemer ti
Edhe shpirtin ma ndricove.

Po kur hyna ne kte tem
Dhe lexova nji kto rreshta
Thash ky esht djal me men
Mora shkrujta dhe nuk heshta

Per vargje sja them shume
Sjam poete as shkrimtare
Por per miq fjalet dalin lume
Dhe me rima i qaj fare. hihihi
-----------------------------------
Per mbas shpine kur me preke
Mu dridh shpirti dhe dot s'foli
Koken smujsha me e kthy
Nji fjal goje dot nuk doli.

Thash esht engjell, a esht zot
U tranova krejt prej zori
Me sy mbyll ste gjeta dot
Me the n'vesh jam Malsori

Syte mu celen gjith gezim
Nga ti vrrullshem sec u ktheva
Hapa krahet fluturim
Fort jastekun e mbertheva hihihi hihihi

Spo kuptoja ca u bo
Nuk te thash dot " te du"
Eh nuk fjeta dot mo
Se gjumi me doli mu hihihi hihihi hihihi hihihi
Poezi nga Malsori 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Wed 9 Jan 2013 - 11:47

Ariel

Po shiqom nje here ne sy
se une jom kah flas me ty
me fal qe kaq shum te kom mundue
me fal qe edhe gjumin ta kom trazue

Vetem nje nuk mundem me ta fal
pse jastekun tim ma ke marr
sa netet ne ate jastek i kom ba
vetem endrra te bukura kom pa
mos bere keso gjera perseri
se prak me kap Kanceri

asgje nga ti ma nuk po du
vetem pranon me mu me jetu
te gjitha deshirat ti kisha realizu
gishtin me nje unaz ta kisha zbukuru

edhe zogjet me ja fillue me qa
une prej teje nuk kjom mu nda
e sa bukur qenke vesh
shpesh po me shtin me kesh

A ke par Anije me sy
a ke menduar se dikush mendon per ty
kur po mendoj qfar shpirti ki
besoj nuk me len ne vetmi hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Wed 9 Jan 2013 - 12:01

O Malsor o cun trim
Ai esht jastiku im
E se leshoj per asgjo n'bote
Edhe lufte me m'hap ti sot hihihi

Eh Anije kam pa plot
Se pran detit une jam rrit
Aty jam edhe sot
Me arome deti pi kafen perdite. juhjjjjj


Poezi nga Malsori 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 11 Jan 2013 - 8:16

Ariel
Edhe pse je ti larg meje
po medoj si te jem pran teje
Mjaft te prita sikur zogu ne kafaz
po ti nuk erdhe me bere me plas

Ka disa dit qe po me ik mendja
aty dikun ku po don zemra
keto ditet e mija kan filluar te zgjaten
po edhe gjumi nuk po me merr naten

Jom bere si gacë zjarri qe nxen
por shpesh po fikem ti spo veren
zemra nje dit ndalet nuk eshte si gaces me i fry
por ajo ndezet vetem kur ti fryn ti

Jo ulur pran dritares po shiqoj
zi ,mjegull asgje nuk po dalloj
mallkuar qoft kjo jet krejt me plan
vuaj jet ma te mir se ndryshe nuk ban

Dje e lendova doren
mora e shkeva fletoren
e humba edhe lapsin qe pata
se kisha vetem kujtime te gjata

po me dhemb po me dhemb
dikund ketu bmrenda
jo dora por zemra
keto ishin disa fjal por
edhe disa mendime
nje per zemren tende
e nje per zemren time

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 11 Jan 2013 - 8:17

Malsori shkruajti:Ariel
Edhe pse je ti larg meje
po medoj si te jem pran teje
Mjaft te prita sikur zogu ne kafaz
po ti nuk erdhe me bere me plas

Ka disa dit qe po me ik mendja
aty dikun ku po don zemra
keto ditet e mija kan filluar te zgjaten
po edhe gjumi nuk po me merr naten

Jom bere si gacë zjarri qe nxen
por shpesh po fikem ti spo veren
zemra nje dit ndalet nuk eshte si gaces me i fry
por ajo ndezet vetem kur fryn ti

Jo ulur pran dritares po shiqoj
zi ,mjegull asgje nuk po dalloj
mallkuar qoft kjo jet krejt me plan
vuaj jet ma te mir se ndryshe nuk ban

Dje e lendova doren
mora e shkeva fletoren
e humba edhe lapsin qe pata
se kisha vetem kujtime te gjata

po me dhemb po me dhemb
dikund ketu bmrenda
jo dora por zemra
keto ishin disa fjal por
edhe disa mendime
nje per zemren tende
e nje per zemren time

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 11 Jan 2013 - 10:04

Pse
Pse ne dimer nuk ka Gjelbrim
Mej Besu dikuj duhesh me pas shum Guxim
me ndegjue njerzit gjithqka thon
vetem urrejtjen tjeter nuk dojn

pse me koh nuk ke mendu
per qdo dit diqka po duhet me msu
pse ka nga ta qe doj me te sha me te lendu
me tradhetu me te shkel e ofendu

pse qenka bota rrumbullak
pse njeriu nuk po beka rahat
pse me lind i pasur e mu rrit
edhe pse ke te gjitha ke mu merzit

mos i ndegjo fjalet qka ka than
me plas zemren bab e nanë
pse mos me kalu mir me te tan

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Fri 11 Jan 2013 - 10:38

Malsori shkruajti:Ariel
Edhe pse je ti larg meje
po medoj si te jem pran teje
Mjaft te prita sikur zogu ne kafaz
po ti nuk erdhe me bere me plas

Ka disa dit qe po me ik mendja
aty dikun ku po don zemra
keto ditet e mija kan filluar te zgjaten
po edhe gjumi nuk po me merr naten

Jom bere si gacë zjarri qe nxen
por shpesh po fikem ti spo veren
zemra nje dit ndalet nuk eshte si gaces me i fry
por ajo ndezet vetem kur ti fryn ti

Jo ulur pran dritares po shiqoj
zi ,mjegull asgje nuk po dalloj
mallkuar qoft kjo jet krejt me plan
vuaj jet ma te mir se ndryshe nuk ban

Dje e lendova doren
mora e shkeva fletoren
e humba edhe lapsin qe pata
se kisha vetem kujtime te gjata

po me dhemb po me dhemb
dikund ketu bmrenda
jo dora por zemra
keto ishin disa fjal por
edhe disa mendime
nje per zemren tende
e nje per zemren time

Wow...prape ti me le pa fjale
Po ti je flori djale
Lum kush tka e kush te gezon
Se gjith tmirat i perjeton. juhjjjjj


Poezi nga Malsori 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 11 Jan 2013 - 10:51

Ariel
e bukur eshte sa te dush
me rruza në gushë,
me nje lule në kokë
jam më e bukura në botë

me te lavderue ma nuk di
të bukurës i ke dhene kufi,
asnjehere fjalen nuk kthen
lajme te bukura po na bjen

Bera nje vizatim
Ariel si kopjim
dhe e vora ne mur
sa po me pelqen kjo piktur

po e shti ne ram kete vizatim
po e beje gati per ekspozim,
po me dhimet ende rri ne mur
te mos te me humbet kurr.
haha
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Sat 12 Jan 2013 - 0:00

U ngrita heret ne mengjes
Akoma ishte gjysem erresire
Te dal ne ballkon me eshte bere ves
Era e detit me ben te ndjehem mire.

Filxhanin e kafese mora ne dore
Dhe mendja e perhumbur ngeci diku larg
Ne horizont si vegim te pashe Malsor
Ne nje nga anijet qe ishin ne rade varg

Me dore ma bere....ose ashtu mu duk
Me the me prit se vrap po vij tek ty
Por papritur ky imazh mu zhduk
E mora ipad qe kafen me e shty

E mora, e hapa, e verejta, i ngula sy
Papritur mu be si ekran mesengeri
Fytyra e jote me doli aty
Me the guten morgen sirena Arieli

Pastaj vazhdove me zerin gjemonjes
- cdo dite e cdo ore ketu do me kesh
Nese une te kam pikture ne murin e dhomes
Ti cdo dite me mua do pish filxhanin e kafes

Perpelita syte... e shashtisur une ngela
Mos valle ishte enderr apo iluzion
A isha duke lundruar ne anije me vela
Apo isha ngulur ne karrigen ne ballkon

Por shiu i besdisur me shkundi mire
Sikur me tha cohu shpejt se ngele ketu
Jo vetem kafen por dhe filxhanin ke pire
Boll u hutove ca bon kshu mi gru hihihi

-----------------------------------------

Sdi ca kam shkrujt mo hahahahhahaah hihihi hihihi hihihi
Desha me shty kafen
Si kot si kot u bone varg
Me nji fjale ...llafi nxorri llafen hihihi hihihi

Poezi nga Malsori 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi