Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi nga Malsori - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Poezi nga Malsori

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 28 Dec 2012 - 9:16

First topic message reminder :

Pse

Pse nuk dashurova tjeter
po ty te zgjodha
Se ti nuk sheh fare
sa shum u lodha
Pse nuk me tregon
qka don te me thuash
pse kshtu me mundon
apo te vjen mir me mua te luash
pse me thirre kur nuk me ke dashur
apo deshe qe une nga ti te jem i varur
pse me ike nuk me tregove
kete zemer e lendove
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sat 12 Jan 2013 - 8:31

Ariel

Nje Buzeqeshje e embel
per mua ka shume vler
Me Ty 4 Stinet ..Me duken Verë
Nese muk te shoh Nuk E urrej edhe Veten
Nese nuk me Don Eja merma Jeten

me thuaj Te Vdes..por jo neser ne mengjes
Thuaj Te Jetoj kete fjal do ta ndegjoj
Veq Mos thuaj tet Haroj
Se kete Nuk mundem Ta Paramendoj..


Pasi qe lexova poezin tende tash po shkruaj
Jeta me eshte ber e veshtir prap po Vuaj
per ty Ariel qe zemren po ma merr
prap do te vij te anija te them Gut Morgen

numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua për sa tjem gjallë
Une tek ti me deshir vij nese dakord je ti
nuk do ti sjell endrrat qe ti po i kerkon
por te sjell diqka me teper qe ti e meriton

Ohne dich ist alles so leer.
Ohne dich ist das leben so schwer.
Ohne dich kann ich nicht sein.
Ohne dich fühl ich mich so allein.
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sun 13 Jan 2013 - 19:57

per ty

Nese mijra here me thua te Dua
kjo nuk eshte asgje e re per mua
te shof me tjer djem duke shkrua
e mua krejt me ke harrua

Shkrimet tua te gjitha i kom lexua
deri ketu askund nuk ke gabua
gabimet tua shpejt do ti korigjoj
se me mua keshtu nuk ka loj

as kjo poezi nuk ka hieshi
nese se paku se lexon ti
nuk te dashuroj per bukurin qe po sho
po te dashuroj per itelegjencen qe trego
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Mon 14 Jan 2013 - 12:32

I vetmuar
Fatit tim tash nuk po i dihet
zemra eshte inatosur nuk po i rrihet
po mundohem po them me pas durim
disa gjera mrapa nuk kan kthim

Nese rri keshtu dashuris i del afati
jetes nuk po i dihet fati
zemra don me plas nga inati
atehere do ta kap infrakti

Nuk po i gjej qare vetit
due me ardh afer detit
me pi kafe e me bisedu
me te shique si din me notue

Po digjet pyelli u ba krejt hi
pa ty oj vash nuk mund te rri
shpirtit tim nuk ju nda gazepi
shum koh e gjat vetem mbeti

Sa shpejt vitet jon duke shkue
asnje vajz nuk po thot te Due
vall ku isha dhe ku me mbeti
nese nuk me don ti do te hidhem ne Deti
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Ariel prej Tue 15 Jan 2013 - 3:58

Malsori shkruajti:Ariel

Ohne dich ist alles so leer.
Ohne dich ist das leben so schwer.
Ohne dich kann ich nicht sein.
Ohne dich fühl ich mich so allein.

Wow Malsor sapo lexova poezine tate
E hyna me vrap ke google translate hihihi
I perktheva, i lexova,me pelqyen shume
Dhe me pas si qingj une rash ne gjume.

Dhe si per cudi mgjth ishte nate
Mbreme fluturova ne qiellin e shtate
Truri im u be ylber ngjyra ngjyra
Dhe kur u zgjova me qeshte fytyra .

Eh cmi ke kto fjale mjalt e ilac
Dhe shtepine perdhese e ben njeqind katsh [ZbarDh DhemBet]


Dhe une them poete sjam
Po kto vargje i kam qa hihihi

Poezi nga Malsori - Faqe 2 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 100
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Tue 15 Jan 2013 - 10:51

U dashurova me nje Durrsake
kur e pash bjonde mendova eshte Polake
ju afrova thash te dua seriozisht
filloj te me flas Gjermanisht

O Ariel o ylli i deti
me veshtersi zgjohesh nga krevet
kur zgjohesh jastekun e gjun
i lan duart me sapun

e merr krahnin floket me ikreh
per mu duktpak me e re
floket kaqurrele sa bukur po te rrin
ashtu bash per qefin tim

o ariel eja bashk te rrim
nga nje kafe bashk te pim
ne dash ne Durres apo mergim
vetem Belti mos ta din

kur po te shoh ne fotografi
nuk po di a eshte Rita Ora apo ti
ne enderr emri yt mu kujtu
diten me deshir te kisha taku
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 18 Jan 2013 - 2:04

Dua te zhdukem

Ne oret e vona shkruaj pa mbarim
ne poezi tregoj sikur te jete tregim
jam une aty vete po nuk dukem
ashtu me pelqen ne rreshta te zhdukem

Ne rreshta pa mbarim shkruaj jeten
ne oret e vona shkruaj te verteten
poezit e mia qe jan te pa lexuara
zhdukem aty brenda cdo gje per te kujtuar

Ne jeten plot poezi jam futur
aty dua te rri i lumtur
me pelqen ne rreshta te jetoj
se e di qe vetem aty nuk gaboj

Me pelqen te zhdukem ne endrren time
te ruaj aty gjith kujtimet
ti shkruaj ato ne vargje poezi
me ore te tera te kujtoj vetem ty

Nuk mbarojne se shkruari poezit e mia
aty me pelqen te rri ku i kam deshirat
te shkruaj ne oret e vona pa mbarim
ne rreshta te zhdukem per qefin tim .
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Mon 21 Jan 2013 - 9:38

Himni i Forumit

Ne Forum te Bashkuar
me nje deshir dhe nje qellim
postojm per qefin tend dhe qefin tim
te gjithe duke postuar
secili diqka duke treguar
Prej Forumit largohet
vetem aj qe nuk ka val ne internet
kush eshte ai/ajo qe largohet
neve pa na pershendet
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Wed 30 Jan 2013 - 3:26

Te kerkoj

Ne ëndrrat e mia do te vish
aty te kerkova edhe një nat me par
nese me ndegjon ne kemb do te ngrihesh
apo ne perqafim do te me hidhesh

te lutem eja ne ëndrrat e mia
se vetem keshtu mund ta shuaj etjen
nuk dua uje as qaj te nxeht
por dua te kem ty për jetë

po te isha me ty do te ndalet ky shi
nuk do te kishte më as stuhi
e pastaj nese bahet edhe vap
une freskim ty do te jap

kom filluar ti harroj te gjitha
kurse koha askend nuk po e pret
kam vendosur ose te gjeje ty
ose krejt jeten ta kaloj vet
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 15 Feb 2013 - 11:45

Dua

Dua sonte jo vetem yjet
te me bejn sshoqeri
Dua qe sonte ne mesin e tyre te jesh edhe ti

nuk dua sonte te flas
as për at varr te zi
nuk dua sonte te qaj me lot
nuk Dua te iku nga kjo botë

Dua te shkoj ku ka vetem qetesi
dua qe sonte te jem me shoqeri
nuk Dua te jem e vetmuar ne asnje qast
nuk po dua zemra ime do te pelsas

As sonte nuk dua me me pengu
dua sonte te shoh vetem drit
jo vetem qiriu te me bej drite
Dua sonte zemren ta shpalos
o jo te dal ne diell me u sos

Dua sonte librin e dashuris te perfundoj
Dua qe tash mos te nderroj
Dua te rri te kjo bote
se nuk eshte vetem me mashtrime
por ka shpesh edhe gezime

Dua te shkoj te ai shtrati im
se dikush aty po me pret
Dua te jem i lumtur ne kete jet
Te tregoj qe jam tu mendu për ty
Une kame vetem një porosi
Dashuroni te lumtur pa tradheti
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 15 Feb 2013 - 11:56

TI
Oj ti Goc e bukur
qe po rrin ne Internet
po me trego te lutem
se me kand po flet

Oj ti Goc e huaj
Emrin tend ma thuaj
apo shkon ne shkon
apo je duke punu
a do te pranoje
ne fshat me u martu

Oj ti Goc qe je mbeshtet te kerri
kur te merr vap tu prisht Frigoriferi
Oj ti Goc qe nuk te njoh e nuk me njeh
a don nje akullore me ta ble
dhe keshtu bashk me u njoftu
te lutem askujt mos me i tregu
se sonte do te dalesh me mu

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Sat 23 Feb 2013 - 4:56

Vetem per ty

-Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj

Mergimtar jom ne kete bote
shum larg je ti pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"

Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete

Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…

Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos ndegjo te tjeret qka thone
diten e takimit zemra se harron
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 1 Mar 2013 - 8:53

Dashnija

U mundova te ja gjej fatin vetit
i mora 4 shkronja te Alfabetit
duke mundu shkonjat me i ndryshue
me doli nje emer kurr se kom ndegju

Zemra filloj me nje ritem ma shum
keto shkronja nuk mu lidhen kerkun
thash hajt te behem ma i miri djal
nje femre zemren me ja fal

Nese don te rrish ne duar e mia
te tregoj qka eshte dashuria
me le te beje me ty qka un dua
do te ndihesh me e lumrura me mua

Oj ty qe po te endrroj
sa shum po te dua
shkronjat nuk me ben te lumtur mua
ti je ajo qe nat per nat enderr te sho
une po te dua po ti a me do
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Fri 1 Mar 2013 - 10:19

Mendova te shkruaj diqka
ne nje flet vizatova nje zemer
ne mes saj shkova nje emer
nuk e besoni sa shume e du
mos me pyetni se nuk kom me tregu

tash me vete te ja beje nje sekret
se ne zemren time ajo ka mbet
do te vij nje dit ajo do te me fol
do te vij nje dit ta perkdheli me dor

ne enderr kishe kom vdekur
por per fat te mire qenkam gjall
mir qe qenka enderr e jo prrall
te kom dasht shum kurr nuk te kom than
shum here per marre e kom lan
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Malsori prej Mon 25 Mar 2013 - 8:46

Te dua

Ku je ti o shpirti im
a do te behesh fati im
te takoj perseri kom deshir
u munduan te na ndajn pa meshir

Qdo dite po vuaj ne vetemi
nuk me shkohet as ne shtepi
eja e mos mu kujto vetem ne enderr
po me afro afer vetes te behem dhenderr

eja merre dhuraten qe ta bleva
eja merri lulet qe per ty i mbledha
e sa me ka marr malli me te pa me sy
po mos mendo se nuk derdhi lot per ty
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 3:23

Do te vije ajo dite kur s,do jesh me mua
do te vije ajo dite kur s,do te them te dua
Do te vije ajo dite qe ne syte e mi s'do te ket me lot
do te vije ajo dite kur jetes do ti them stop
Do te vije ajo dite qe merzia pak nga pak do te me dobesoje
do te vije ajo dite qe vdekjen do ta perqafoj
Fajtori i vetem je ti,qe mua s'me besove
se me quajte tradhetare e aspak s'u pendove
Tani ndarja me eshte bere 1 hakmarrje per veten qe me vret pa meshire
Edhe pse sot un jetoj
vazhdoj te te dashuroj

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 3:23

Tu afrova ty me mall
e te pashe nje pucerr ne ball
Oh,sa u gezova me rob shpie
kujtova se ishte pucerr dashurie
Por,ti si gjithmon m'i prish emocionet
me the se e kishe nga halucinacionet
Kam mall ndaj te kerkoj,
me djek zemra ndaj lotoj.
Te ngacmoj se te dua
cmendem kur nje fjal s,ma thua

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi nga Malsori - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Malsori

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi