Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajzat jane mendjelehta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajzat jane mendjelehta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vajzat jane mendjelehta

2 posters

Shko poshtë

Vajzat jane mendjelehta Empty Vajzat jane mendjelehta

Mesazh nga WebMaster Wed 2 Jan 2013 - 1:06

Keshtu shprehet nje mashkull Shqipetar .

Pse vajzat jane mendjelehta dhe te them te drejten per djemte seshte aspak e veshtire per te futur ne dore nje vajze. Shume thjeshte merre ne nje mbremje feste jepi per te pire sa te vije ne qejf dhe eshte e jotja.

Eshte e drejte qe te shprehen ne kete menyre .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vajzat jane mendjelehta Empty Re: Vajzat jane mendjelehta

Mesazh nga An0nim Wed 2 Jan 2013 - 1:24

Urime per temen.

Ne shumicen e rasteve do te thosha me plot gojen qe FEMRAT SHQIPTARE NUK JANE MENDJELEH
TA.

Per mua definicioni apo pershkrimi i nje vajze mendjelehte, eshte nje vajze qe do te ishte aq naive sa te mos e pranonte as edhe realitetin ose te jetonte e iluzionuar, sikurse nje vajze qe i prekeshe kollaj sedra dhe egoja, nje vajze qe s'bente shume perpjekje per te care perpara ne jete, qe priste shume nga te tjeret dhe nga jeta por jeten po s'e ndryshove po ajo mbetet. Vajzat Shqiptare te sotme jane shumica te shkolluara e me fakultete, madje ka edhe nga ato me me shume se 1 diplome ne xhep. Vajzat Shqiptare te sotme e nxjerrin qimen nga qulli edhe me mire sesa djemte ne plot raste. Ato te perpijne me fjale (dmth s'ua del dot, ne kuptimin qe s'ua hedh dot dhe kane argumenta shume bindese) sikurse edhe me veprime. Ato jane te zonjat jo vetem ne shtepi, por edhe ne ambientet shoqerore dhe ato te punes si zyra. Vajzat e diteve te sotme u japin vete makinave dhe shumica e tyre jane te punesuara dhe neper punera shume te mira biles. Nese duan ate canten apo fustanin e caktuar qe u pelqen se fundmi, e blejne vete, s'eshte se pyesin shume te dashurin apo te varen nga burri, leket dhe puna e tij. Madje shume vajza dhe femra Shqiptare sot jane shume te futura ne arena te tjera me serioze dhe te rendesishme te jetes, si ato jane pjese dhe kryetare shoqatash, organizatash e pse jo marrin pjese ne shume parti dhe aktivitete te tjera te rendesishme per vendin. Per te gjitha keto arsye, femrat Shqiptare s'me duken aspak mendjelehta. Perkundrazi.
Megjithate pyll pa derra nuk ka dhe ka plot perjashtime. Une e di qe ekzistojne (madje njoh vete disa) vajza qe varen nga te tjeret, qe kane frike ta pyesin burrin per te prere floket e le me gjera te tjera me te medha. Ato e mbajne gojen kycur dhe kalojne shumicen e kohes ne shtepi duke pare telenovela, duke gatuar, fshire, lare, etj. Per mendimin tim vajza te tilla qe mbyllen ne shtepi tere diten dhe qe s'kane as lirine e fjales tamam jane mendjelehta. Nejse, mund te diskutohet shume per kete teme. Urime edhe njehe
re.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi