Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Benjamin Krasniqi - Jemi Një People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Benjamin Krasniqi - Jemi Një

Shko poshtë

Benjamin Krasniqi - Jemi Një Empty Benjamin Krasniqi - Jemi Një

Mesazh nga WebMaster prej Tue 8 Jan 2013 - 7:46

Jemi një.

Jemi degët e një trungu
Thellë ngulitur n'truallin tonë
Nuk ka zjarr e as furtun
Nga ky dhe që na largon

Kemi një gjak e një atdhe
Kemi një gjuhë e një flamur
Burojmë nga gurra e njëjtë
Njëri-tjetrin se harrojmë kurrë

Me gjëmba nuk ndahen zemrat
S'ka kufi që na largon
Njëqindë vjet të ndarë jetuam
Por vëllai vëllan nuk e harron

Rrënjët tona të përbashkëta
Asnjëherë nuk do të thahen
Ne sëbashku jemi një
Edhe nëse degët ndahen

Gjaku që na rrejdh në trup
Është i njëjti tek të gjithë
Kuq e Zi e kem flamurin
Jemi shqiptar me far e fis

Bërthama nuk mund të ndahet
Pjesë të reja për të nxjerrë
Nga mollët mbijnë mollë
Asgjë tjetër nuk mund të del

Nga Uliqini në Kumanovë
Nga Presheva në Çamëri
Kudo ku flitet gjuha shqipe
E ka emrin Shqipëri.
Benjamin Krasniqi - Jemi Një 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Benjamin Krasniqi - Jemi Një 30l12rc Pytje & Përgjigje Benjamin Krasniqi - Jemi Një 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi