Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dikur kundër, tani pro modelit Gjerman People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dikur kundër, tani pro modelit Gjerman People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dikur kundër, tani pro modelit Gjerman

Shko poshtë

Dikur kundër, tani pro modelit Gjerman Empty Dikur kundër, tani pro modelit Gjerman

Mesazh nga WebMaster Tue 8 Jan 2013 - 11:20

Prishtinë, 5 nëntor – Pranimi i modelit të marrëdhënieve ndërmjet dy Gjermanive për raportet me Serbinë, ka bërë që Qeveria e Kosovës të ketë dy qëndrime të kundërta për të njëjtin model brenda më pak se dy vitesh. Modeli që ka mundësuar funksionimin e dy vendeve pa pasur njohje reciproke është kundërshtuar fuqishëm nga kjo qeveri, njëjtë sikur që është kundërshtuar edhe ideja se do të ketë dialog politik, atëherë kur në Bruksel po zhvillohej dialogu teknik, në maj të vitit 2011.

Dialogu politik ka filluar më 19 tetor të këtij viti, ndërkaq që ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, dhe zëvendëskryeministri Kuçi, kanë dhënë shenjat e para të pranimit edhe të modelit të dy Gjermanive, nëse i njëjti mundëson anëtarësimin e Kosovës në OKB.

Në 21 maj të vitit 2011 ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, kishte vendosur që nëpërmjet një prononcimi në “Kohën Ditore” të kundërshtonte presidentin e atëhershëm të Serbisë, Boris Tadiq. Njeriu që udhëhiqte shtetin serb që me Kosovën kishte nisur një dialog për çështje teknike, kishte thënë se një nga zgjidhjet për raportet Kosovë- Serbi mund të jetë modeli i marrëdhënieve gjermano-gjermane.

Ministri i Jashtëm kosovar kishte renditur pesë arsye pse ky model është i papranueshëm për Kosovën.

Cilat ishin ato arsye, pse tash kanë ndryshuar dhe për çështje të tjera lidhur me këtë, lexoni sot gjerësisht sot në “Koha Ditore”.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi