Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

+3
Malsori
Esba
Robi dashuris
7 posters

Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Robi dashuris Fri 25 Jan 2013 - 3:16

Dashuria eshte

....Oret ti numerosh, me minutat te jetosh,
me sekondat te vraposh,
ja ç'do të thote te dashurosh!

Me henen erresiren te ç'jerresh
Me diellin lumturine te shprehesh

Me shiun plaget e vjetra ti lashe
Me deboren ti ngrishe lotet, me mos qashe.

Me eren te perhapesh lajmin
qe je i lumtur i dashuruar
Si stuhi per nje sekond
ne zemren e tij te kesh qendruar
Ere te behesh kur te kerkon
qe prane ti qendrosh kur ti i mungon!

Zog te behesh e te kendosh
Nje buzeqeshje te embel
ne fytyren e tij te zgjosh

Diell te behesh zemren tia ngrohesh
Dashurine qe mban per ty
ne zemren e tij ta shohesh

Me shikimin tend erresiren qe ju rrethon ta largosh
e kaltersine e syve te tij ta zbulosh

Boten tia falesh kur ajo i mungon
Te zhdukesh gjitheçka qe shpirtin e tij e shqetrson

Se ti keshtu mund te jesh lulja e tij e preferuar
E do shikosh se ne çdo çast
ne petalet e tua ka per te qendruar
Kjo esht Dashuria.
Ja çdo te thote te dashurosh
Kur zemra do shtoje rrahjet e saj per dike
Vetem atehere dashurine do ta kuptosh !!!
[/b]


Edituar për herë të fundit nga Robi dashuris në Fri 25 Jan 2013 - 4:29, edituar 2 herë gjithsej
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Esba Fri 25 Jan 2013 - 4:08

Ne livadh te jetes
tri gota i gjeta,
dy ishin te plota,
e bosh ishte e treta…!!!

e mora te paren got,
ne buze e ofrova,
ishte shum e embel,
dhe menjeher e largova…!!!

e mora te dyten got,
me gjuhe pak e preka,
ishte e ithet,
dhe menjeher e heka…!!!

i mora te dyat,
i zbraza ne tjetren got,
u be e idhet e embel,
siq esht vet kjo BOTE…!!!

Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Malsori Fri 25 Jan 2013 - 4:56

i shkruaj Dashuris

Nese kalojn disa dit nuk me She,
te merr malli me lyp ku je
atehere as endrrat nuk te lene me Fjete
ke me u kerkue ske me mujt mem gjete

te gjith shoket kie me i vet per mu
qdo dit me teper ke mem endrru
i afrohesh pasqyres shikon Veten,
ne ato qaste ke me mallkue jeten

dit e nat ke me mendu per mu
lotet nuk mundesh me i ndalu
nje mesazh kom me ta dergu
kom per te then a me ke harru [You must be registered and logged in to see this image.]
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Robi dashuris Fri 25 Jan 2013 - 4:59

Plag sherues..

Oqeani..?
Uji,ajri,toka..
ju pse na ndani?
ju engjuj pse me kaq denes qani?
Kam qar vete me ore dite e muaj..!
Ne dheun tim ndjehem e huaj dhe vuaj..
qe e lendova, nuk i besova!
Se e deshta dhe ende e dua,
u pendova, valle a i mungoj asaj si ajo mua?
Qaj me denes..shpresa e fundit po me vdes!
Te lutem afrohu tek bregu i detit fjalet mi degjo..!
U pendova zemer, me fal mos me harro,
nese te lendon e kaluara qe pate me mua..
me harro dhe plagen shero..!
Nese ma fal gabimin, lendimin
me lejo oh shpirt plagen ta sheroj
dhe me lejo qe para Zotit te betohem
qe gjer ne frymen e fundit do te dashuroj!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Neta E Fri 25 Jan 2013 - 5:10

I shkruaj dashuris,qe vetem ne mendje e mbaj,Atij që vetem e ënderrova,I shkruaj nje djali qe e dua shume,I shkruaj I shkruaj ,doren s'mund t'a ndaloj,I shkruaj ne mengjes,I shkruaj diten,I shkruaj ne mbremje,ne mesnatë,I shkruaj edhe kur jam ne gjume.I shkruaj pa zemer se zemren time aje e ka..
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Malsori Fri 25 Jan 2013 - 5:27

Te shkruaj poezi rash ne kujzime
Kur po ze shoh ty,ti je Poezia Ime,
fatit tash nuk po i dihet
tash as Bora nuk dihet te Shkrihet,
Sa bukur valle po hedh
tash kom filluar me u kfjell

E ke Shtatin si Mbretnesh,
Bukur rrin dhe bukur Qesh,
Je e Bukur si Zan e Malit,
Shum po ja shkrumon Zemren Djalit,

per qdo dit po behem plak
zemra nuk shkymet por po qet Flake,
U da Gaca ne dy Pjese,
kete shpirt üp ma qon Pesh
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga WebMaster Sat 9 Feb 2013 - 7:06

A thua per mua zoti s’paska shkruar lumturi?
a thua qe nuk meritoj te ndjej dashuri?
a thua nuk meritoj te dashuroj dhe une si gjdo njeri?

pse gjdoher me del nje penges?
pse sa ngrihem pak me keputet gjdo shpres…
pse nuk me lejohet te dua ne menyren time?
a thua o zot qe duhet te jetoj vetem per trishtime?
a thua ooo Zot qe kjo zemra ime nje dite do te mbushet me gezime??
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Malsori Sat 9 Feb 2013 - 8:08

i shkruaj dashuris i kujtoj ditet e rinis
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga WebMaster Sat 9 Feb 2013 - 8:33

Degjo... kam provuar te shkruaj gjithcka qe ka mes meje dhe teje, gjithcka qe mendoj, qe ndjej, qe shpresoj, qe dua, qe mendoj se kam kuptuar...
Pastaj kam hequr gjithcka qe nuk eshte esenciale, gjithcka qe ngjall frike, gjithcka qe s'eshte e sinqerte, gjithcka qe nuk eshte e vertete, gjithcka qe nuk ka rendesi, gjithcka qe nuk llogaritet, gjithcka qe mund te jete keqkuptuar, harruar, humbur.
Ne fund mbeti kjo: Jam e lumtur kur ti je i lumtur, jam e trishtuar kur ti je i trishtuar. Kur ti nuk je afer me mungon....
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Robi dashuris Sat 23 Feb 2013 - 11:22

Ajo cka me ben te kafshoj jeten ne damarin e ekzistences se saj
eshte pamundesia... qe sluftohet dot; koha dhe hapsira qe na ndajne !
Shkembehemi ne te te njejten rruge e nuk shihemi me sy !
Vuajme per te njejta gjera qe i kemi per te njejten arsye !
Mbase duam te kemi njeri-tjetrin prane , e jemi larg !
Duhemi , por se perjetojme dashurine !
Mendojme momentet tona dhe si analizojme per zgjidhje !
Duam ti shpetojme ligjeve makabre te jetes
por ajo na mberthen , ne hedh ne gracka e saj !
Jemi te lire ,te burgosur ne zemrat tona !
Burg i amshuar shpirti jot vuajtje e deshiruar qe buron nga ndjenja qe te adresohen ty,e shtrejnta ime dashuri !!
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Robi dashuris Sun 24 Feb 2013 - 0:13

Loti pikon , mbi faqe.

Eshte aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr
rrjedhte binte edhe neper faqen tende, por tani ka mbet i vetmuar,
erresira e vdekjes e ka mbuluar, gjdo nat po vdes nga pak, dhimbjen ekam afer se ty te kam larg...
Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundoj, e di qe ti nuk me don, por edhe ti e din se un te dua
ty .. Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende, e nuk ja falim njeri tjetrit. Loti
ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shenje edhe shkruan nje emer te deshta...edhe do te ruaj ne
zemer, e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe qe asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri.. Por
akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime
perfundoj per ty..... do te humbi do te tretem por ty ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....
Pse pregjdodit ne zemer me vret, pse po me ndon se e kam fajn vet, vetem flen e me haron kur edi se ti nuk me
dashuron,endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtor
ndoshta faj une kam vetem se te thash i joti jam.......Melodin kur degjoj malli me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes,nuk dua
te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,mallku qofsh moj dashuri
endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuk ka nate endra pa ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as
hen. EMALLKUAR varrose zemren qe te deshti shume......
E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet det atehere
do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.
Te lutem , kemi qen ,kemi pas ate qfare kemi dashte , Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru gjdo te
mire te uroj nga Zemra ime.
Te lutem e dashur eja e me shpeto e vetmja je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmeja je ti qe une dashuroj ,gjdo gje qe une
shoh me duket pa vler ,
edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,pra te lutem kthehu eja te pres
se pa te pa ty nuk dua te vdes
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Burrelsja Sat 18 May 2013 - 19:55

do te te them lamtumir
e pse trrij pa ty do e kem tveshtir
do tshkruaj o dashuri qe ke veq dhimbje
moj dashuri e embel dashuri e trisht
her e zjarrt e her e brisht
lamtumir do iki aty ku sme sheh asnjeri
flm per dhimbjen qe ma dhe veq ti

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Anakonda Wed 17 Dec 2014 - 21:36

─▄████▄─▄████▄~✿.。.:*Te dua se je engjelli im
▐▀████████████▌~✿.。.:*te dua shum o shpirti im
▐█▄▓██████████▌~✿.。.:*te dua
─▀███████████▀~✿.。.:*dhe kurre nuk do dorezohem
───▀███████▀~✿.。.:*do luftoj per dashurine
─────▀███▀~✿.。.:*derisa me ty te bashkohem
───────█~✿.。.:*te dua
───────~✿.。.:e kam thene dhe do ta them
─▄████▄─▄████▄~✿.。.:*do te dua pergjithmone
▐▀████████████▌~✿.。.:*te dua
▐█▄▓██████████▌~✿.。.:*te dua
─▀███████████▀~✿.。.:*ne kete jete
───▀███████▀~✿.。.
─────▀███▀~✿.。.:*vetem I joti do te jem..
───────█~✿.。.
───────~✿.。.: kjo eshte per ty zemer

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Anakonda Wed 17 Dec 2014 - 21:36

Do te vi nje nate ne endrrat e
tua
Dhe me gjithe shpirt do te
them te dua,
Nje leter do te le te shkruar
Se buzet e tua jane ilac per
mua,
Dhe kur letren ta lexosh
Nese me do dhe ti mua, eja me
fal buzet e tua.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Anakonda Wed 17 Dec 2014 - 21:36

...Sa Shume te dua, Perendia ime!
Me lejo te gjej, mes rremujes sime, menyren si te ta shpreh;
dhe arsyen pse duhet ta bej kete gje, mes dritherimes se epshit;
(arsye me e forte se ekzistenca dhe me e pabese se cdo ideal...)
Eshte dicka qe shpirti vete e nderton,
dhe perballe saj ndihet i pambrojtur,
nga llahtara e pafundesise qe ndjenjat PER TY kane krijuar brenda tij;
Te dashuroj, shpirt, ne nivelin e perditshmerise, qe pulson me caste mendimesh,
Per Ty;...
ne kushtet e nevojes per te përthithur fuqite qe sundojne shpirtrat rebele;
ne pamundesine dhe perjetesine e tyre, 
per te kthyer cdo vogelsire, ne hata;..,
per te kthyer qiririn flakezbehte ne nje rrezatim yjor, supernove..
Te dashuroj endrra ime ne cdo hapesire, 
ne cdo kuptim, ne cdo situate, ameshim,
Dhe kjo me ben nje njeri te lire, qe i sherben te mires, fillimit, qëllimit,
ku zemershkulur duhet te shkojme te kapur per dore,
Te marre, te ndezur, pluhurosur dhe te pafajshem njeheresh,
Si femijet!
Te dashuroj papushim dhe pa ndalur me besim femijesh, 
si papushim fryn era e detit, balle se ciles marrezisht qesh edhe qaj,
Nga frika se mos te te humbas...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

»-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»  Empty Re: »-(¯`v ´¯)-»I shkruaj Dashurise -(¯`v ´¯)-»

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi