Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

5 posters

Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga WebMaster Mon 28 Jan 2013 - 0:09

Gruaja e parë: ”Gruaja lindore është më e lumtur, për shkak të traditave, zakoneve dhe fesë. Kjo padyshim është një tregues i rëndësishëm i identitetit të saj, ndërkohë që diçka të tillë nuk e shohim në perëndim. Mendoj se ky është një dallim thelbësor dhe i madh”.

Gruaja e dytë: ”Duke anashkaluar kombësinë dhe nënshtetësinë e gruas, mendoj se ajo ndihet e lumtur sipas raportit të realizimit të ambicjeve dhe ëndrrave të saj”.

Gruaja e tretë: ”Gruaja perëndimore ka koncepte totalisht materialiste. Prandaj, me të mbaruar paratë e burrit të saj, ajo e braktis. Ndërkohë që kjo nuk ndodh me gruan lindore, e cila duron. Kurse traditat dhe zakonet, ia shtojnë më shumë lumturinë”.

Gruaja e katërt: ”Gruaja lindore është më e lumtur, pasi dhuna tek burrat perëndimorë është më theksuar se tek ata lindorë”.

Gruaja e pestë: ”Sipas mendimit tim, gruaja lindore është më e lumtur, për shkak të traditës dhe zakoneve, të cilat e mbrojnë dhe i garantojnë të drejtat e saj. E kundërta ndodh me gruan perëndimore, e cila ka humbur të drejtat dhe humanizmin e saj, si rezultat i qytetërimit dhe civilizimit të cilit i përket...”
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Re: Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 29 Jan 2013 - 2:09

Grua e lumtur eshte ajo qe trajtohet ashtu sic e meriton..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Re: Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:45

Єямєℓiиdå shkruajti:Grua e lumtur eshte ajo qe trajtohet ashtu sic e meriton..

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Re: Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga Anakonda Sat 28 Feb 2015 - 22:40

Gruaja e parë: ”Gruaja lindore është më e lumtur, për shkak të traditave, zakoneve dhe fesë. Kjo padyshim është një tregues i rëndësishëm i identitetit të saj, ndërkohë që diçka të tillë nuk e shohim në perëndim. Mendoj se ky është një dallim thelbësor dhe i madh”.
interesante kjo

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Re: Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga Lozonjare Tue 10 Mar 2015 - 6:32

Gruaja e lumtur eshte ajo e cila respektohet ne cdo aspekt te jetes,mbi te gjitha eshte nene,moter,bashkeshorte !
Lozonjare
Lozonjare
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Katuni ri
Postime Postime : 11
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/02/2015
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Fotografia dhe noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore? Empty Re: Cila është më e lumtur, gruaja lindore apo ajo perëndimore?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi