Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SHBA goditet nga stuhia historike  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SHBA goditet nga stuhia historike  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHBA goditet nga stuhia historike

Shko poshtë

SHBA goditet nga stuhia historike  Empty SHBA goditet nga stuhia historike

Mesazh nga WebMaster Sat 9 Feb 2013 - 0:17

Stuhia e fuqishme, e pagëzuar “Nemo” goditi Nju Jorkun dhe gjithë pjesën veri-lindore të Shteteve të Bashkuara. 

Në Masacusets, Rod Ajlend, Nju Jork dhe Kenektikat autoritetet urdheruan banoret te mos ndalin nga shtepite. Ne këtë shtet, të pakten 600 mijë banesa kanë mbetur ne erresire dhe trafiku rrugor eshte i paralizuar. 
Guvernatorit Deval Patrik urdheroi ndalimin e qarkullimit te makinave private.Nje person humbi jeten në Nju Jork, ne nje aksident rrugor, shkak i te cilit ishte debora. Guvernatori Endrju Kuomo foli per hapjen e nje qendre te operacioneve te emergjences, ku do te monitorohet stuhia apo do te koordinohen menyrat për t'i bërë asaj balle. 

Stuhia ka shkatuar edhe tre viktima në Kanada. Në Toronto janë rregjistruar 350 aksidente rrugore. Në ishullin Nantaket, ererat kane arritur deri ne 120 km ne ore.

Sipas meteorologeve, në Boston stuhia mund te sjelle 60 cm debore, ndersa në Nju Jork parashikon 25-35 cm. Banoret e kesaj zone qe shtrihet nga Pensilvania deri ne Mejn po perpiqen te sigurojne ushqimet, madje edhe gjeneratore per energjine, ndersa autoritetet nga ana tjeter kane bere gati thaset me kripe dhe rere per t’i hedhur ne rruge. Mbi 50 mije fluturime u anulluan ne 60 aeroporte te ndryshme ne Shtetet e Bashkuara.SHBA goditet nga stuhia historike  Bora2 

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi