Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

4 posters

Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga WebMaster Sat 9 Feb 2013 - 3:12

Çfarë rrenash përdorin femrat, e çfarë meshkujt. A i kanë ata rrenat e përbashkëta?
Femrat rrejnë sepse nuk duan ta lëndojnë partnerin, kurse prapa rrenave të meshkujve më së shpeshti fshihet një ego e fortë. Derisa iu joshen femrat, meshkujt duan që të tregohen me anët e tyre më të mira, thotë psikologja Bella DePaulo, autore e një studimi në këtë temë.

Meshkujt rrejnë më shumë se femrat, thuhet në të dhënat e anketës së Universitetit në Virginia. Mesatarisht, meshkujt thonë tri rrena në ditë, respektivisht rreth 1000 rrena në vit, derisa femrat thonë rreth 365 rrena më pak.

DePaulo shton se, duke qenë robër të egos, meshkujt zmadhojnë suksesin në punë në mënyrë që ta bëjnë femrën për vete. Edhe pse 75% e meshkujve dhe femrave mendojnë se disa rreja janë të arsyetuara, sepse parandalojnë grindjet, ndjenja e fajit më shumë i mundon femrat.

Edhe ekspertët pajtohen se rrenat e vogla mund të jenë të mira, ata thonë se edhe ato, nëse bëhen shprehi, mund ta rrezikojnë lidhjen. Meshkujt më së shumti rrejnë rreth asaj se sa kanë pirë, kurse femrat rrejnë më së shpeshti për ta fshehur zemërimin, psh për shkak të ditëlindjes së harruar.

Rrenat më të shpeshta të meshkujve:
• Nuk kam pirë edhe aq shumë
• Nuk kisha valë në celular
• Jo, nuk dukesh e trashë, aspak
• Kam pirë vetëm një birrë
• Në punë çdo gjë është OK, kompania qëndron mirë

Rrenat më të shpeshta të femrave:
• Çdo gjë është në rregull, mirë jam
• Nuk kushtoi shtrenjtë
• Edhe pesë minuta, e më pas mund të ikim
• Më dhemb koka
• Këtë e kam me vite
/Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Re: Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:34

Amon se rrenat e meshkujve zbulohen kollaj... Meshkujt jane si liber i hapur lexohen shpejt.
Femrat si kupton dot hihihi
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Re: Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga Malsori Mon 18 Feb 2013 - 12:36

meshkujt nuk Rrejn por mundohen te genjejn
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Re: Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga Ariel Mon 18 Feb 2013 - 12:38

Eh jane me te drejte...ta themi ate qe eshte...prandaj nuk dine te genjejne.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Re: Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga Burrelsja Sat 18 May 2013 - 19:48

Çdo gjë është në rregull, mirë jam
ket e them shpesh e nese nuk jam mir sa hiqem

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave Empty Re: Rrenat e meshkujve dhe ato te femrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi