Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkrimi i dores, koduesi i dashurise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkrimi i dores, koduesi i dashurise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkrimi i dores, koduesi i dashurise

2 posters

Shko poshtë

Shkrimi i dores, koduesi i dashurise Empty Shkrimi i dores, koduesi i dashurise

Mesazh nga WebMaster Sun 24 Feb 2013 - 22:56

A keni degjuar ndonjehere se me ane te shkrimit te dores mund te mesojme shume mbi menyren se si dashuron nje person dhe mbi karakteristikat e tija karakteriale?

Interpretimi i shkrimit te dores nuk eshte e dobishme vetem per prova e analiza te bera nga ekspertet mbi ceshtje te caktuara ligjore apo studime te ndryshme profesionale, por mund te jete nje mjet i dobishem per te gjithe ne qe deshirojme te njohim me mire njeri-tjetrin dhe te thellojme anet positive dhe ndjenjat e pavetedijshme personale apo te personit tjeter qe na intereson. Ja disa te dhena qe sherbejne si kode per te kuptuar dicka me teper mbi dashurine duke u mbeshtetur vetem ne kaligarfine e nje individi:

Ceshtja kryesore qendron ne letren G. Nje leter me rendesi thelbesore e cila eshte e lidhur me sferen e seksualitetit. Sipas analisteve nje “G” shume e ngushte tregon represion te impulsive seksuale dhe ndjenjave intime, kurse nje “G” shume e rrumbullakosur dhe disi e zmadhuar i takon nje personi te pasionuar.

T-ja eshte nje pike tjeter shume e rendesishme ne grafologji, vecanerisht vija horizontale e saj. Nese paraqitet me nje vije horizontale te lakuar, eshte tregues i nje njeriu te embel, te dobishem dhe te gjendshem.

O-ja eshte nje germe e cila mund te tregoje shume per pamjen tuaj fizike. Ne qofte se kjo germe ka tendence per te devijuar larte ne te djathte, eshte nje tregues per nje person me nje karakter dominues dhe qe ne nje marredhenie ne cift tenton te mbizoteroje mbi partnerin. Ne qofte se kjo germe tenton te devijoje ne te majte, duhet te kuptojme qe personi i cili po shkruan eshte mesuar te genjeje.

Personat e merzitshem dhe te parashikueshem kane si tendence qe te shkruajne me germa te se njejtes gjatesi. Ne qofte se letrat jane te shkruara mire, personi eshte i sigurt ne ate qe ai shkruan, por nese germat tentojne te zvogelohen atehere kjo eshte nje e dhene per ekzistencen e qellimeve te erreta dhe paqartesive qe ekzistojne ne kete person, megjithate, ne pergjithesi eshte nje person i ndjeshem ndaj nevojave te te tjereve.

Burrat te cilet insistojne ne imtesirat e germave si pikat e germave, apo grepat e tyre jane persona krijues, por ne te njejten kohe, shume narciziste dhe kane tendence qe te marrin gjithnje vendin e nderit.
Dhe se fundmi kush ka tendence per te shkruar me shkronja kapitale nuk eshte shume i besueshem.

Sigurisht, qe keto udhezime jane ne vija te pergjithshme dhe se per nje analize te hollesishme nevojitet studimi i cdo detaji ne te gjithe teresine e shkrimit, megjithate, keto udhezime mund te sherbejne per nje veshtrim me te thelle dhe nje kendveshtrim me shume per personin qe na intereson.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkrimi i dores, koduesi i dashurise Empty Re: Shkrimi i dores, koduesi i dashurise

Mesazh nga Burrelsja Sat 18 May 2013 - 19:56

Personat e merzitshem dhe te parashikueshem kane si tendence qe te
shkruajne me germa te se njejtes gjatesi. Ne qofte se letrat jane te
shkruara mire, personi eshte i sigurt ne ate qe ai shkruan, por nese
germat tentojne te zvogelohen atehere kjo eshte nje e dhene per
ekzistencen e qellimeve te erreta dhe paqartesive qe ekzistojne ne kete
person, megjithate, ne pergjithesi eshte nje person i ndjeshem ndaj
nevojave te te tjereve.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi