Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Asgjësohet alkooli i kontrabanduar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Asgjësohet alkooli i kontrabanduar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asgjësohet alkooli i kontrabanduar

Shko poshtë

Asgjësohet alkooli i kontrabanduar Empty Asgjësohet alkooli i kontrabanduar

Mesazh nga Alberti Mon 4 Mar 2013 - 6:53

Asgjësohet alkooli i kontrabanduar

Asgjësohen 8.950 litra alkool, sasi kjo e ndaluar dhe sekuestruar nga Policia dhe Doganat e Kosovës. E gjithë kjo sasi e alkoolit është tentuar te futet ilegalisht në territorin e Republikës se Kosovës.
Asgjësimi i kësaj sasie është realizuar ne depon e mbeturinave ne Mitrovicë nën mbikëqyrjen e zyrtareve te agjencive ne MIK.

“Bashkëpunimi mes tri agjencive për ruajtjen e kufirit të cilat veprojnë në kuadër të Menaxhimit të Integruar të Kufirit (MIK) është duke treguar sukses në parandalimin e tregtimit apo shitjes së gjitha mallrave që nuk iu nënshtrohen kontrollit zyrtare që kryhet në pik kalimet kufitare nga inspektoret e AUV-se”, thuhet në një komunikatë për media

Për këtë sasi nuk ka ekzistuar dokumenti përcjellës për origjinën, certifikatën shëndetësore, importuesin e produktit. Sisa nga to nuk kanë pas deklaracion të produktit. Si të tilla konsiderohen si të rrezikshme dhe nuk lejohen për futjen në treg.

“Alkooli si produkt i pakontrolluar mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe vdekjeprurës për njerëz. Andaj ftojmë të gjithë qytetarët që hasin në treg produkte të dyshimta pa dokumentacion të njoftojnë organet shtetërore për siguri publike”, thuhet në kumtesë. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi