Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim

Shko poshtë

Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim Empty Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim

Mesazh nga Alberti Mon 4 Mar 2013 - 6:55

Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic, tha pas takimit të sotëm me kryeministrin kosovar, Hashim Thaçi, se në Bruksel nuk është arritur marrëveshje për çështjet e hapura.
Ai ka thënë se ndër shumë tema që janë shqyrtuar, kryesorja ka qenë ajo për Asociacionin e komunave serbe.

Kryeministri serb ka potencuar se është arritur pajtueshmëri që ky asociacion të formohet, por ka dallime mbi përgjegjësitë që do të ketë ai.

“Serbia konsideron se ky asociacion duhet të ketë më shumë kompetenca sesa ato që është e gatshme Prishtina t’i pranojë”, tha Dacic, transmeton Radio Evropa e Lirë.

Ai e ka parë krijimin e Asociacionit të komunave serbe, edhe si një zgjidhje për zgjidhjen e problemit të strukturave paralele të Serbisë në Kosovë.

“Ekziston mundësia për marrëveshje, natyrisht për aq sa pala tjetër të ketë para se gjithash gatishmëri politike për kompromis”, tha Dacic, duke i quajtur bisedimet e sotme si konstruktive.

Ai tha se politikisht dallon me Thaçin, por në takim është arritur përparim në lidhje me organet e Asociacionit të Komunave Serbe.

Dacic është optimist se në javët e ardhshme do të ketë përparim dhe kompromis eventual.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi