Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur

Shko poshtë

63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur Empty 63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur

Mesazh nga Alberti Mon 4 Mar 2013 - 6:55

63 për qind e serbëve të Serbisë: Kosova është e pavarur

Në Serbi, 63 për qind e qytetarëve e di se Kosova është e pavarur dhe se Beogradi mundet vetëm të luftojë për pozitën më të mirë të serbëve, thonë hulumtimet.
B92 sjell rezultatet e një studimi të veçantë në lidhje me bisedimet aktuale mes dy kryeministrave - të Kosovës dhe të Serbisë - dhe atë se çka mendojnë qytetarët e Serbisë.

Mediumi B92 dhe Ipsos kanë pyetur 1003 qytetarë se si e vlerësojnë rolin e negociatorit kryesor serb, Ivica Dacic. 61 për qind e serbëve kanë thënë se “ai mirë negocion”. Madje, 54 për qind e serbëve mendojnë se Serbia nuk ka negociator më të mirë.

Në pyetjen nëse Bashkimi Evropian është neutral në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit, më shumë se tre të katërtat e qytetarëve të Serbisë, apo 78 për qind, thonë se jo. Ndërsa, 86 për qind mendojnë se Brukseli është në anën e Kosovës.

Qytetarët serbë janë pyetur edhe për atë se a është “më e afërt për ta Kosova apo BE”. Por, një përgjigje është goditje për të gjithë ata që e “favorizojnë” Kosovën. Sepse, 63 për qind e qytetarëve thonë se Kosova është e pavarur dhe se Serbisë i ka mbetur vetëm të luftojë për një status më të mirë të serbëve. Se Kosova nuk është e pavarur thonë 32 për qind e serbëve, ndërsa 5 për qind nuk e dinë përgjigjen.

Por, se serbët janë në konfuzion, dëshmon ajo që do të lexoni në vazhdim. Në pyetjen se “a e zgjedhni BE-në apo kthimin e Kosovës në Serbi”, 65 për qind e qytetarëve të Serbisë zgjedhin Kosovën para Serbisë, derisa 28 për qind e thonë të kundërtën (7 për qind janë të papërcaktuar).

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi