Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miratohet ilaçi kundër alkoolit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miratohet ilaçi kundër alkoolit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miratohet ilaçi kundër alkoolit

Shko poshtë

Miratohet ilaçi kundër alkoolit Empty Miratohet ilaçi kundër alkoolit

Mesazh nga Alberti Tue 5 Mar 2013 - 10:53

Miratohet ilaçi kundër alkoolit

Ilaçi që shuan receptorët e lumturisë së shkaktuar me konsumimin e alkoolit në tru, me emrin “Selincro”, është miratuar zyrtarisht për përdorim nga BE, në mënyrë që të reduktohet konsumimi i alkoolit te personat që kanë probleme me mëlçinë.
"Ky është një lajm shumë i mirë për personat të cilët vuajnë prej varësisë nga alkooli. Kjo pilulë mund të përdoret lehtë sipas nevojës", ka deklaruar Timo Veroma, drejtori i përgjithshëm i kompanisë “Biote”, e cila e ka zhvilluar ilaçin.
Konsumimi i tepërt i alkoolit është i zakonshëm në shumë pjesë të botës, ndërsa në Evropë ekzistojnë më se 14 milionë persona të varur nga alkooli. Ilaçi vjen në formë të pilulës, e cila mund të përdoret sipas nevojës, secilën herë kur personi ndien nevojën e madhe për të pirë.
Sipas kompanisë, pacientët që kanë përdorur ketë ilaç kanë shënuar rënie prej 40 për qind kur bëhet fjalë për konsumimin e alkoolit vetëm gjatë muajit të parë, derisa në studimin që ka zgjatur një vit, ajo dëshirë ka rënë për 60 për qind, që është e barabartë me një shishe verë më pak në ditë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi