Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin?

Shko poshtë

Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin? Empty Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin?

Mesazh nga Alberti Wed 6 Mar 2013 - 6:20

Helmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin?

Injeksionet që përmbajnë helmin e bletëve lehtësojnë dhimbjet kronike në shpinë dhe këmbë, ka zbuluar studimi i Universitetit të Karolinës Veriore.
Helmi i bletëve është kombinim i proteinave dhe aminoacideve të cilat në organizëm kanë efekt kundërinflmator, ndërsa ndjenjën e dhimbjes e reduktojnë për rreth 75 për qind dhe rrisin imunitetin e përgjithshëm, shkruan Daily Mail.
Edhe pse helmi i bletëve që nga lashtësia njihet si ilaç, madje edhe Mao Cedungu deri në pleqëri i ishte nënshtruar pickimeve të përditshme të bletëve dhe vetëm studimet e fundit kanë dëshmuar efikasitetin e tij në shërimin e problemeve konkrete shëndetësore.
Përveç dhimbjeve në shpinë dhe gjymtyrë, helmi i bletës është treguar i dobishëm edhe në shërimin e dhimbjes së nyjave, ndërsa ekspertët besojnë që mund të jetë shumë i dobishëm edhe në shërimin e artritit.
Helmi i bletëve është lëng i hidhur pa ngjyrë i cili përbëhet nga përzierja e proteinave, ndërsa vepron si mjet kundër mpiksjes së gjakut dhe redukton inflamacionet. Vetëm një për qind e njerëzve janë alergjikë në pickimet e bletëve, ndërsa shkencëtarët besojnë që pas hulumtimit në detaje me helmin e bletës kanë mundur të reduktojnë shumë sëmundje dhe të rrisin imunitetin e përgjithshëm të organizmit.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi