Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Biberi i kuq për rënie në peshë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Biberi i kuq për rënie në peshë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biberi i kuq për rënie në peshë

Shko poshtë

Biberi i kuq për rënie në peshë Empty Biberi i kuq për rënie në peshë

Mesazh nga T_o_n_i Thu 7 Mar 2013 - 7:16

Konsumimi i biberit të kuq dhe çajit të gjelbër sjell ndjenjën e ngopjes dhe mund të ofrojë ndihmesë të madhe në kontrollimin e peshës trupore.

Një studim i realizuar kohë më parë, ka analizuar rreth tridhjetë vullnetarë me moshë mesatare 27-vjeç dhe me indeks mesatar të masës trupore- BMI=22.2 kg/m2.

Participantët gjatë tri javëve kanë konsumuar më pak kalori sesa kanë pasur nevojë, ndërsa në tri javët e radhës më tepër kalori se nevojat e organizmit.

Gjatë kësaj periudhe është analizuar ndikimi i kapsaicinës (përbërësit kryesor të biberit të kuq), çajit të gjelbër, kombinimit të kapsaicinës dhe çajit të gjelbër, dhe placebos në apetit dhe në konsumimin e ushqimit.

Vetëm kombinimi i kapsaicinës dhe çajit të gjelbër ka dhënë rezultate pozitive duke shkaktuar zvogëlimin e konsumimit të kalorive.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi