Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Librat në vend të ilaçeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Librat në vend të ilaçeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Librat në vend të ilaçeve

Shko poshtë

Librat në vend të ilaçeve Empty Librat në vend të ilaçeve

Mesazh nga Alberti Mon 11 Mar 2013 - 7:50

Librat në vend të ilaçeve

Mjekët britanikë pacientëve të tyre që vuajnë nga çrregullimet e lehta psikologjike, së shpejti në vend të ilaçeve do t'u rekomandojnë libra, për të cilët mendohet se kanë ndikim pozitiv terapeutik.
Siç shkruan “Daily Telegraph”, prej majit të ardhshëm, pacientët që vuajnë nga depresioni ose ankthet në biblioteka, me recetë të mjekut do të mund të marrin libra, për të cilët mjekët konsiderojnë se kanë ndikim pozitiv në mendje
dhe që e përmirësojnë humorin.
Secili libër është efikas, mendon organizata joqeveritare “Daily Telegraph e cila e ka nisur këtë iniciativë me qëllim që t'i ndihmojë njerëzit me çrregullime psikologjike në mënyrë që të kenë më shumë vetëbesim dhe të jenë më pozitivë.
Kështu, në të ardhmen, pa dhënien e asnjë ilaçi, mjekët do t'i këshillojnë pacientët e tyre që të lexojnë ndonjërin prej librave të zgjedhur nga ana e “The Reading Agency”.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi