Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve

Shko poshtë

Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve Empty Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve

Mesazh nga Alberti Mon 25 Mar 2013 - 8:37

Autizmi ndërlidhet me moshën e etërve

Etërit më të moshuar kanë gjasa më të mëdha që të bëhen me nipër me autizëm sesa ata të cilët vendosin të kenë fëmijë në moshë më të re, ka zbuluar një studim.
Ekipi i shkencëtarëve ka bërë të ditur që gabimet të cilat e nxitin autizmin janë të zakonshme në rastin e etërve më të moshuar, ndërsa mund të kalohen edhe në gjeneratat e ardhshme.
Meshkujt që bëhen etër pas vitit të pesëdhjetë kanë shanse më të mëdha, prej 67 deri në 79 për qind, që në të ardhmen të bëhen me nipër artistë, shumë më shumë se meshkujt që vendosin që të bëhen etër në vitet e tyre të njëzeta. Kështu sipas këtij studimi, është vërtetuar se rreziku nga autizmi për pasardhës në të ardhmen në mënyrë të akumuluar rritet ndër gjenerata.
Ekspertët nga Suedia, Anglia dhe Australia i kanë bërë të ditura rezultatet e tyre, pasi i kanë analizuar tru ngjet familjare të 360 mijë suedezëve, në mesin e të cilëve kanë qenë edhe 6 mijë persona me autizëm.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi