Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë

Shko poshtë

Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë Empty Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë

Mesazh nga Alberti Thu 4 Apr 2013 - 10:58

Eshtrat e duhanpirësve shërohen më ngadalë

Konsumimi i duhanit mund ta ngadalësojë shërimin pas thyerjes së eshtrave, ka zbuluar studimi i një grupi të shkencëtarëve nga Universiteti i Pensilvanisë në SHBA.
Mesatarisht vlerësohet që një duhanpirësi i nevojiten 30 javë në mënyrë që të shërohet krejtësisht nga thyerja, derisa një personi që nuk konsumon duhan i nevojiten vetëm 24 javë.
Dallimi është i madh dhe përveç kohës më të gjatë për shërim, te duhanpirësit paraqitet edhe dy herë më shumë rreziku nga paraqitjet e komplikimeve të lidhura me thyerjen. Këto janë, natyrisht, dy arsye shumë të mira për ta ndërprerë konsumimin e duhanit.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi